Bakterid vohavad: 5 kõige räpasemat asja, mida sa kodus igapäevaselt kasutad

 (19)
Bakterid vohavad: 5 kõige räpasemat asja, mida sa kodus igapäevaselt kasutad
PesumasinMorgueFile

Hoidu bakteritest ja puhasta korralikult ka asju, mille puhastamise peale sa tavaliselt ei mõtle.

The Guardian kirjutab, et Šveitsi riikliku teadus- ja tehnoloogiaagentuur väitel on näiteks kummipardid üllatavad bakterirohked. See on selle pärast, et pardid valmistatakse odavast plastikust, mis on bakterite jaoks perfektne koht, kus paljuneda. Šveitsi teadlased soovitavad tootjatel kasutada kõrgema kvaliteediga plastikut.

Nõudepesušvamm

Nagu sa pesed nõusid, peaks tegelt üle pesema ka švammid. Teadlased on uurinud, mis on kõige bakterirohkem asi, mis inimeste kodus leidub. Selgus, et E coli baktereid leiti 75% kodude švammidelt.

Lõikelaud

Kui liha lõikelaua peal töötled, siis vaata ette. Surnud loomade sisikonnas leidub aga tavaliselt fekaalbaktereid. Kõige hullemad on kohad on laual väikesed praod, kus bakteritel perfektne pesitsuspaik.

Pesumasin

Niiske ja soe koht, seega pole ime, et bakterid pesumasinas vohavad. Me ju paneme sinna musta pesu. Samuti on tänapäevased pesumasinad ökonoomsemad, ehk ei kasuta enam nii kuuma vett. Kuumus on aga bakterite tapmiseks vajalik.

Jäärest

Jäärestid ja jäämasinad puutuvad pidevalt veega kokku, seega ei tule paljudel mõttesegi neid puhastada. 2012. aastal leidis Florida kooliõpilane Jasmine Roberts oma uurimistöö raames, et kiirtoidurestoranides on isegi WC-poti vesi puhtam kui jää, mida jookide sisse pannakse.

Seotud lood:

Klaviatuur

2008. aastal käisid teadlased erinevates Londoni kontorites, et sealsetelt klaviatuuridelt proove võtta. 33-st klaviatuurist nimetati nelja tervisele ohtlikuks. Ühel klaviatuuril oli 150 korda rohkem baktereid kui soovitatav. Seega tasub vahetevahel ka klaviatuuri puhastada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias