Ekspert soovitab: kasuta neid šopingustrateegiaid, et väljuda jõuluhullusest võitjana

 (3)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Pühadešopingu raskekaallastele ei ole jõulueelne poodlemine ilmselt kerge kandam. Tunde, mõnikord isegi päevi kestev kingituste otsimine on kõigele muule lisaks ka ohtlik rühile ja võib põhjustada tõsiseid seljavalusid. Consumer Reports annab nõu, kuidas šopates enda tervist hoida.

Ära kanna kogukat rahakotti tagataskus!

Teksapükste tagataskus eriti kopsaka rahakoti kandmine ei ole mitte ainult peibutav varastele, vaid võib endaga kaasa tuua ka tervisehädasid: kitsastes pükstes rahakoti kandmine ja/või sellel istumine võib tähendada, et surud enda tagumikunärvi kinni. See võib aga aastate möödudes ohtlikuks osutuda ning valusid põhjustada.

Jäta käekott koju!

Jõulušopingule pole mõtet käekotti kaasa võtta, kuna pikkade vahemaade läbimine, üks õlg lääpas, mõjub su rühile lausa katastroofiliselt. Pigem kanna selja- või kõhukotti või investeeri väiksesse rahakotti, kuhu saad lisaks rahale ja mõnele olulisele kaardile ka näiteks telefoni mahutada.

Kasulikke šopingustrateegiaid:

1. Mine poodi pigem varem kui hiljem: su selg on pärast rasket tööpäeva eriti tundlik ja võtab šoppamisega kaasneva löögi eriti raskelt vastu. Hommikul enne tööd poodlema minnes vähendad riski seljavaludeks.

2. Võta kaasa kaks suurt võrdses mõõdus kotti, mil oleksid mugavad käepidemed: jagades raskust mõlema kehapoole vahel ja valides mugava käepidemega koti, säästad enda rühti.

3. Hoia ostukotte võimalikult keha lähedal: see on keha jaoks kõige kergem viis raskust kanda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias