Liikvel on Ryanairi lennupiletite petukampaania. Loe, kuidas välja selgitada, et tegemist on pettusega


Ryanair
Siim Lõvi

Igasuguste samalaadsete kampaaniate puhul, kus inimestele pakutakse midagi ülisoodsat, siis tasub alati teha taustakontrolli ja uurida, kas tegemist on tõelise pakkumisega.

„Viimasel paaril päeval on tulnud mitmeid küsimusi seoses Ryanairi kampaaniaga. Taoliste pakkumist puhul tasub alati teha taustakontrolli," soovitab politseinik Maarja Punak. Samast kampaaniast, kus Ryanair pakub 1 euro eest Facebookis lennupileteid, teatas ka Delfi lugeja, kes sellist pakkumist nägi.

Esiteks tasub Punaku sõnul uurida selle pakkumise puhul infot Ryanairi kodulehelt, kus selgub, et selle kampaania kohta ei ole ühtegi märget. „Teiseks võib küsida firma kontaktnumbrilt infot. Ka selle tegi üks pakkumisest huvitatud inimene ära ja vastuseks sai, et Ryanair ei tea sellest kampaaniast midagi," tõi ta näite.

Kolmandaks tasub Punaku sõnul kontrollida lehe ajalugu Whois baasist, mis annab tulemuseks, et leht loodi kolm päeva tagasi ja on seotud Panamaga. Ryanairi kodulehe järgi asub peakorter Iirimaal, seega kampaanialehe viimine Panamasse oleks üsna kummaline otsus.

Seotud lood:

Neljandaks võib guugeldada "Ryanair scam" märksõna ning otsingu tulemusse tuleb mitmeid teateid taolisest skeemist. „Eks neid ohumärke on veelgi, kuid usun, et enamasti nendest sammudest piisab petuskeemi avastamiseks. Mis antud juhul on oht? Krediitkaardiandmete edastamine võib kaasa tuua selle, et kaardi omanik jääb enda rahast ilma," hoiatas Punak.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias