Lugeja küsib: kuidas saada kodulaenu, kui pole tagatist ega tuhandeid eurosid sissemaksuks? Pank vastab

 (168)
Laenuotsus võib sõltuda ka taotleja arvutist.
Laenuotsus võib sõltuda ka taotleja arvutist.Foto: Ester Vaitmaa

"Kas on üldse võimalik laenu saada, kui puudub tagatis ja sissemakse?" küsib lugeja, kelle meelest on tänapäeval väga palju selliseid noori inimesi, kellel pole ei kinnisvara ega võimalik ka suuri rahasummasid koguda.

Kommenteerib SEB panga kommunikatsioonijuht Julia Piilmann:

Kodu ostmisel või ehitamisel kodulaenuga peab SEB pangas omafinantseering olema vähemalt 20% korteri või maja ostuhinnast või ehitamisel nende väärtusest. Väiksema omafinantseeringuga on võimalik kodulaenu võtta lisatagatise olemasolul. KredExi käendusel on võimalik taotleda kodulaenu siis, kui vähemalt üks laenutaotleja kuulub KredExi poolt määratudsihtgruppi. Sellisel juhul saab taotleda laenu 10%-se omafinantseeringuga.

Täiesti ilma omafinantseeringu või lisatagatiseta kahjuks kodulaenu taotleda ei ole võimalik ning ma kardan et Eestis ei finantseeri ükski finantsasutus eluasemelaenu 100% ulatuses, ilma eraisiku panuseta. Eriti vajalikuks ja põhjendatuks on omafinantseerimise nõue osutunud eelmise majanduskriisi õppetundide valguses. Kogutud esimene sissemakse või lisatagatis kinnitab ostuotsuse kaalutletust, laenuvõtja finantsvõimekust, samuti aga valmidust täita võetud kohustused nii headel, kui keerulisematel aegadel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias