Millisel juhul korvab kindlustus koduse varaga juhtunud õnnetuse? Millal peab ise maksma? Kindlustusspetsialist teeb puust ja punaseks

 (9)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivFoto: Madis Veltman

Koduse vara kahjude hüvitamine tuleb inimestele sageli üllatusena. Ei osata arvatagi, et mobiiltelefon või ka teler on koduse vara alt kaitstud. IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus räägib koduse vara kindlustamise nüanssidest.

Kas kodus varaga juhtunud õnnetuste puhul katab kindlustus tekkinud kahju?

Kui koduse vara lisakaitse on juurde valitud, siis on koduse varana kindlustatud kõik kodus olev vallasvara ning pakutakse kaitset ka väljaspool kodu kaasaskantavale varale, sellise vara puhul on üldjuhul seatud piir, mis olenevalt kindlustusseltsist jääb 1000-2000 € vahele.

Kõige laiema kaitse saab koguriskikindlustusega, mis katab ootamatu ja äkilise sündmuse tõttu tekkinud kahjud. Näiteks nutitelefoni kukkumine, veeklaasi ümber ajamine elektroonikale jne.

Aga näiteks mobiiltelefon? Kuidas kindlustus teab, kus see mul katki kukkus?

Kodune vara on kindlustatud Eesti piires, seega ka kodust väljas on Sinu kaasas kantav vara kindlustatud. Mobiiltelefonid on küll koduse varana kindlustatud, kuid kindlasti enne kindlustuslepingu sõlmimist tasub endale oluliste seadmete osas tingimused üle vaadata.

Mobiiltelefonidega juhtub keskmisest rohkem õnnetusi ning seetõttu on viimasel ajal ka kindlustusseltsid hakanud nutiseadmete kindlustamist ja seega ka hüvitamisi piirama. Paljud kindlustusseltsid on näiteks tõstnud nutiseadmete kindlustamise puhul miinimum omavastust või siis rakendatakse kahju korral kahekordset omavastust.

Seotud lood:

Kahju osas usaldatakse klienti, seega kui kliendi jutt klapib kogu muu infoga, siis selles kahelda ei ole põhjust. Juhul, kui tekib aga kahtlus, siis võib ka paluda tõendusmaterjale antud vara kohta.

Kas kuuris või garaažis hoitud asjad lähevad samuti kindlustuse alla? Näiteks kuurist varastatud jalgratas.

Kodukindlustuse puhul on kindlustusjuhtumiks näiteks jalgratta vargus kodust (ka garaažist, panipaigast), osade kindlustusseltside puhul ka avalikust kohast (loomulikult peab jalgratas olema lukustatud). Kahju korral tuleb kutsuda politsei, kes sündmuse fikseerib. Kindlustusjuhtumiks on ootamatu ning ettenägematu olukord, seega ei hüvitata tavapärase kasutamise käigus jalgratta kulumist või ka seda, kui ratas lihtsalt katki läheb.

Milliste lisakaitsete peale peaksin mõtlema kodukindlustuse puhul?

Vastutuskindlustus on abiks, kui kahju tehakse kolmandale isikule. Näiteks saab Sinu korterist alguse veeuputus, mis võib rikkuda ka naabrite kodusid. Samuti on see abiks, kui lapsed kogemata külas olles midagi lõhuvad.

Lisaks saab valida veel ajutise eluaseme üürikulu kaitse. See on abiks, kui tekib kodukindlustuse kahju ning oma kodus samal ajal elada ei ole võimalik. Sulle hüvitatakse kolimiskulud ning ka ajutise eluaseme üürikulud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias