Räpane põhjus, miks sinu nõudepesumasin haiseb

 (10)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreeriv

Kas oled tähele pannud, et mõne aja möödudes pärast nõudepesumasina soetamist hakkab see lehkama või ei puhasta enam nõusid korralikult? Kui jah, siis oled suure tõenäosusega ise süüdi.

Paljud tarbijad ei teagi, kas nende nõudepesumasina filter puhastab end ise või on nende masinas filter, mis tahab käsitsi puhastamist, kirjutab Consumer Reports.

Nõudepesumasinatootja Electroluxi teatel ärgitas tarbijatepoolne tagasiside neid selles osas teavitustööd tegema, kuna üllatavalt suur hulk pesumasina omanikke ei tunne tegelikult oma seadme hingeelu piisavalt, et selle eest õiget hoolt kanda.

Põhjuseks on sageli see, et tarbijad ei loe kasutusjuhendit ning ei ole seetõttu kursis, kas peaksid oma masina filtrit ise puhastama või saab see enda eest hoolitsemisega ise hakkama.

Miks on oluline filter puhtana hoida?

Kui nõudepesuvahend ja vesi ringlevad masinas ning loputavad räpaseid nõusid, jõuab osa toidujääkidest filtrisse, kuhu see koguneb. Filter hoiab ära selle, et need jäägid uuesti nõudele satuks.

See tähendabki, et kui sul pole õrna aimugi, kas ja kuidas oma filtrit puhastada, võib su nõudepesumasin hakata sinna kogunenud rosoljejääkidest lehkama hakata.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias