Spetsialistid teevad puust ja punaseks: miks on vee tarbimine oluline?


Kattepildid
Foto on illustratiivneFoto: Marianne Kuusk

Mis on peamised põhjused, miks tuleb piisavalt vett tarbida ja millised on märgid, et keha vajab vedelikku senisest rohkem, selgitasid Ida-Tallinna Keskhaigla spetsialistid.

Veepuudus ehk dehüdratsioon tekitab väsimust, sest veri suudab tänu veele transportida rakkudesse hapnikku ja muid vajalikke toitaineid. Eriti tuleks seda meeles pidada soojal suvepäeval, matkates ja sporti tehes. Veejoomine aitab vältida lihaskrampe ja niisutab liigeseid.

Aju koostises on 70-80% vett ja seepärast tekitab dehüdratsioon ka stressi. Veepuudus vähendab vaimset võimekust, sõnalist osavust ja aju töö kiirust.

Vee abil saad ühtlasi nooruslikum välja näha, sest vesi täidab naharakud ja kortsud. Kohvi, tee või alkoholi tarbimisel tuleb ka rohkem vett juua, sest eelnimetatud joogid väljutavad kehast vett.

Piisava koguse vee tarbimisel on uriin läbipaistev või helekollane - see on hea indikaator. Tume uriin annab märku vedelikupuudusest. Ühtlasi hoiab piisav vee tarbimine ära kõhukinnisuse.

Siiski ei pea veejoomisega sunnitult liialdama - piisava koguse vee tarbimisel on normaalne käia WCs iga kahe tunni tagant.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias