KUULA | Millal on õige aeg osta või müüa oma kinnisvara?


Maja Rohuneemes
Maja RohuneemesFoto: Tiit Blaat

Selle aasta algusest alates on kinnisvaraturg väga aktiivne olnud ning kevade poole elavneb see veelgi. Kui tekib tunnetus ja mõte ning on kodu vajadus olemas, siis ongi kõige õigem aeg kodu soetada. Kodu ostu ei tasu käsitleda kui investeerimisprojekti. Kodu ostmiseks ei ole olemas õiget ega valet aega.

Inimesed tahavad kinnisvara osta võimalikult soodsalt ja müüa võimalikult kallilt. Kodu ost on alati suur otsus. Inimesi paneb liikuma ahnus ja hirm. Hirm maksta kõrget hinda, kartus jääda ilma meelepärasest kodust heas asukohas. Ideaalset retsepti kodu ostuks olemas ei ole.

Mis teeb korterist kodu? Need on mõtted, emotsioonid, ümbrus ja naabrid. Kuidas tunneks seal ennast mina ja minu pere - see on suur otsus!

Inimesed vaatavad aktiivselt kinnisvaraturul ringi, viivad ennast kurssi, tutvuvad objekti ja piirkonnaga. Otsused ei sünni lihtsalt emotsioonide pealt. Inimesed igapäevaselt koduostuga ei tegele. Kui tekib vajadus, alles siis viiakse ennast turul toimuvaga kurssi.

Müügiperioodide pikkus korterite puhul on erinev. LVM Kinnisvaras müüakse iga päev rohkem kui üks korter. Keskmiselt kulub ühe korteri müügi peale 3-4 kuud ning eramu müüakse umbes 6 kuuga.

Soovitus koduostjatele on see, et kui ostad kodu, siis otsusta südamega, aga ei tasu kaotada kainet mõistust. Liiga pikalt ei tasu mõelda, sest keegi teine võib ette jõuda ja unistuste kodu eest ära osta.

Kuid millal on siiski õige aeg osta või müüa oma kinnisvara? Kuula värskest saatest!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias