KASULIKU OSTUKORV | Maikuu ülevaade

 (154)
OSTUKORV, EEDENI KONSUM
Foto: ALDO LUUD, Õhtuleht

Kasulik jätkab ostukorvi hinnavõrdlusega. Maikuu hinnavõrdluse võit läheb Maximale ning kõige kallim ostukorv tuleb sedakorda Rimist.

Kuu aega tagasi avaldasime esimese hinnavõrdluse, mille jaoks töötasime välja mudeli, mida kasutame ka järgmistel kordadel.

Tabelisse võtsime selgelt tootjapõhised kaubad, vaadates täpselt sama kogusega kauba hinda erinevates poodides. Kõige suurem hinnavahe tuleb ostukorvi hinnavõrdluses sisse kõige kallimate toodete väga erinevas hinnastamises. Need kaubad on kohv, hakkliha, kanafilee, aga ka näiteks avokaado, kurk ja apelsin.

Hinnavõrdluses ei arvestanud me seda, millist hinnavõitu võiks pakkuda kliendikaart. Vaatasime neid hindu, mis on kirjas müügisaalis ning mida tarbija isegi näeb. Küll aga võtsime arvesse kõik sooduspakkumised, et tuua lugejateni just ostukorvi hetkehind.

Hinnavaatlust teostasime Maxima XXX-is Lasnamäel, Lasnamäe Prismas, Lasnamäe Centrumi Rimis ning Pirita Selveris.

Hea lugeja: alljärgnevas tabelis on sul võimalik sorteerida kaupu hinna järgi järjekorda. Kui klikid kaupluse nimel, järjestab tabel hinnad kasvavas järjekorras selle veeru järgi. Nii näed näiteks Prisma veerupäisele klikkides, milline on Prisma kõige kalleim ostukorvis olev kaup, milline kõige odavam.


Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias