Aasta lõpp läheneb paariteistaastaste paugutamise saatel

 (37)
Arnika ilutulestiku kõige müüdavamad pürotehnilised komplektid
Foto: Madis Veltman

Linnas viskavad pauguteid enamjaolt paariteistaastased poisikesed, kelle suhtes politsei saab kasutada ainult mõjutusmeetodeid ehk siis nendega − ja nende vanematega − rääkida.

Niipea kui pürotehnikaga kauplejad oma müügiletid üles panid, hakkas linnatänavatel paugutamist kostma, kirjutab Põhjarannik.

“Mul on nii siiber juba neist paugutamistest uues jalakäijate tunnelis. Igal õhtul mitu korda. Hing sai täis ja esimest korda helistasin politseisse. Ei oska ju kuhugi mujale. Head lapsevanemad, vestelge oma lastega!” kirjutas kannatuse kaotanud linnakodanik Facebooki grupis “Märgatud Jõhvis”.

Tunnelis on poisikestel eriti põnev tegutseda − helitugevus ju palju suurem.

“Kuna tunneli ots on meie maja suunas, siis klaasid värisevad,” märgiti kommentaarides.

“Bussijaamas oli täpselt sama kammajaa, isegi alarm läks tööle ja tuletõrje tuli,” lisas järgmine kommenteerija.

Lahenduseks pakutakse, et ilutulestiku müük võiks alata alles paar päeva kuni nädal enne aastavahetust.

Müügile ajaline piirang

Tegelikult kehtis aastatel 2000-2004 majandusministri määrus, mis keelas igal aastal 1. novembrist 26. detsembrini välitingimustes kasutatavate pürotehniliste toodete jaemüügi.

Hiljem pole sellistest ajalistest müügipiirangutest kuulda olnud.

“Müügiaja riiklik piiramine kindlasti leevendaks probleemi,” usub Jõhvi politseijaoskonna piirkonnavanem Siim Linnard. Sel juhul tuleks paugutamist taluda ainult aasta viimasel nädalal ja inimesed ei tunneks end terve kuu kestva jõuluootuse ajal häirituna.

Praegu tuleb korravalvuritel lähtuda korrakaitseseadusest, mis sätestab piirangud öisel ajal müra tekitamisele, ent päevaseid tegevusi ei käsitle.

Karistada ei saagi

Soovimata inimeste häiritust pisendada, nendib Linnard, et politsei on fikseerinud vaid üheksa paugutamisjuhtumit, millest neid on teavitatud.

Refereeritud artikli täisteksti loe Põhjarannikust.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias