Ameerika õuduspüha trügib Eestisse: poelettidelt kaovad kõrvitsad ja kommid

 (24)
Halloween Run Narvas
Foto: Sergei Stepanov, NPA

Reedel ja laupäeval tähistatakse kõikjal maailmas Halloween'i ja kuigi Eestis pole antud püha veel nii tugevalt kanda kinnitanud ja traditsiooniks muutunud, on Halloween iga aastaga aina populaarsem. Seda iseloomustavad ka praegused müügihitid toidupoodides.

Oktoobrikuus on kõrvitsate müük alati hea

Rimi toidupoodide pressiesindaja Katrin Bats sõnas, et oktoobrikuus on Rimi kauplustes kõrvitsate müük alati hea. "Oma osa on sel kindlasti ka Halloweenil, aga peamiselt paneme müügiedu siiski põneva sortimendi arvele," selgita Bats ja lisas, et müügil on kuus erinevat kõrvitsasorti nagu näiteks pähkel- või muskaatkõrvits.

Bats tõdes, et ka maiustuste müük tõuseb sügisel, aga ei uskunud, et selle puhul saab põhjuseks tuua Halloween'i.

Selverites ostetakse sel aastal Halloweeni-kaupa oluliselt rohkem

Selveri toidupoodide kommunikatsioonijuht Erkki Erilaid ütles, et sel aastal on Halloween'iga seotud kaupade ostmine oluliselt rohkem poodides tunda kui eelmistel aastatel. "Kui veel eelmisel nädalal müüsime kõrvitsaid umbes tonni või paar päevas, siis sel nädalal on läbimüük kasvanud juba 3 kuni 4-tonnini ja kiire küsitlus kauplustes näitas, et täna võib kõrvitsate läbimüük kasvada eilsega võrreldes kahe-kolmekordseks," ennustas Erilaid tänaseid ning homseid müügitulemusi.

Seotud lood:

"Samuti kasvab kommide läbimüük, eriti nende, mille väljanägemise saab siduda Halloween'iga nagu näiteks vampiirid ja vampiirihambad," tõi Erilaid näiteks. Lisaks paistab Selveri kauplustes silma näovärvide ja teiste kostümeerimiseks vajalike tarvikute müüginumbrite kasv.

Tõeline kommi osturalli läheb lahti ikka mardipäeval

Erilaid selgitas, et Facebook'is tarbijate seas läbiviidud küsitlus näitas Halloween'i populaarsuse ja olulise jätkuvat kasvu. Peagi aga vaatab kalendris vastu 10. november, mis tähistab Mardipäeva ja Erilaiu arvates on eestlaste jaoks tegu endiselt palju olulisema tähtpäevaga kui Halloween. "Tahetakse ikkagi valmis olla etteasteid sooritavate mardisantide tulekuks ning selle püha eel maiustuste müük mitmekordistub," sõnas Erilaid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias