Ära ravikindlustuskaardile lootma jää! Reisil saadud südameinfarkt läks maksma ligi 26 000 eurot

 (1)
Haiglas. Foto on illustratiivne.
Haiglas. Foto on illustratiivne.Foto: Tiit Blaat

Kindlustusfirma kulukaimad reisikindlustushüvitised ulatusid kümnetesse tuhandetesse, märksõnadeks südameinfarkt, kopsuemboolia ja jalaluumurd.

Ligi 24 000-eurose hüvitise maksis PZU kliendile, kes ägeda seljavaluga haiglasse pöördudes sai teada, et tal on kopsuemboolia. Haigus vajas pikka haiglaravi ja haigestunu tuli seejärel transportida Eestisse. Ligi 17 000 eurot läks maksma suusaõnnetus Prantsusmaal, kus klient suusatades kukkus ja murdis jalaluu. Vaja oli päästefirmat, mis toimetas kliendi haiglasse ja kus tehti operatsioon.

Suurim makstud hüvitis ulatus ligi 26 000 euroni, kui klient sai Hispaanias reisides südameinfarkti ja vajas haiglaravi.

„Praegusel suusahooajal on aktuaalne mainida, et suusamäel saadud luumurd, kannatanu transport ning järgnev operatsioon maksab keskmiselt 12 000 eurot. Mis iganes juhtumi korral võib pelgalt Euroopa ravikindlustuskaardile lootmine osutuda äärmiselt kulukaks ning suusa-, kultuuri- või päikesereise planeerides tasub tähelepanu pöörata ka reisikindlustusele, mis halva õnne realiseerumisel aitab säästa arvestatavaid summasid,“ ütles PZU reisikindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu.

Õunapuu sõnul on kõige otstarbekam teha reisikindlustus kohe pärast lennupiletite soetamist või hotelli eest tasumist. Maksta tuleb ikkagi vaid reisikuupäevade eest, kuid poliis juba kehtib ning hüvitab kulud ka siis, kui õnnetuse või terviserikke tagajärjel tekkinud reisitõrge juhtub veel enne väljalendu. Kui tööreisi puhul aitab lisakaitsega kindlustus näiteks konverentsi ärajäämisel, siis kultuurireisi puhul hüvitatakse reis selle eesmärgiks olnud kontserdi ärajäämisel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias