Ära sellelt numbrilt kõnesid vastu võta! Mees sai püramiidskeemist keeldumisel müügimehelt kaela ropu sõimu

 (77)
Oneplus 6
Oneplus 6Foto: Hendrik Osula

Müügimeeste uus müügitrikk paistab olevat potentsiaalse kliendi läbi sõimamine, nii kinnitab vähemalt ühe Eesti mehe kogemus.

Kasulikule kirjutanud Svetlana sõnul sai ta abikaasa täna kahtlase kõne, kus pähe määrida "finantsteenuseid", ehk siis püramiidskeemi meenutavat börsikauplemisteenuseid.

"Minu abikaasa vastab viisakalt, vabandan, ma olen kinni ja ei
ole huvitatud," kirjeldas Svetlana. Müügimees ei jätnud aga jonni ning jätkas teenuse reklaamimist.

Svetlana abikaasa proovis teist korda ära öelda, kuid siis sai müügimehel ta käitumisest villand ning algasid sõim ja ähvardused. "Siis tuli talle vastu sõim, et kes sa selline oled et mu aega raiskad, tita. Roppused ja sõim!"

Müügimehe sai õnneks kõne katkestamisega vaigistada, kuid Svetlana muretseb vanemate inimeste pärast, kes võivad terava keelega müügimehi kartma hakata. "Mul on kahju vanematest inimestest, kes oma viimast
raha võivad kaotada ja mõttetute ähvarduste õnge sattuda," ütles ta.

Naine mainib ära ka numbri, kust helistati - 609 34 77. Seega tasub antud number blokeerida.

Ropu suuga müügimehed sattusid avalikkuse tähelepanu alla ka maikuus, kui ERR kirjutas Juhanist, keda hakati sarnasest finantsteenusest keeldumisel ähvardama, et temale ja ta perele hakatakse nüüd iga päev ja öö helistama.

Veebikonstaabel Maarja Punak soovitas toona, et kahtlaste kõnede puhul tasub telefoninumber blokeerida ja teenust pakkuvate inimestega mitte suhelda. Samuti ei tohiks võõrastele anda oma ID-kaardi, krediitkaardi, pangakonto ja muu sellise paroole.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias