CityBee: desinfitseerime autosid igapäevaselt ning sõidukitesse paigaldame ühekordsed kummikindad ja desovahendid

 (8)
Салон
СалонFoto: Андрей Цветаев

Eestis kehtestatud eriolukorra ning COVID-19 viiruse laialdase leviku tõttu alustas sõidukijagamise ettevõte CityBee sõidukite igapäevast desinfitseerimist. Lisaks paigaldatakse autodesse desinfitseerimisvahendid ja -lapid ning ühekordsed kummikindad.

CityBee Eesti juhi Britta-Liisa Ait sõnul eelistavad paljud kodanikud praegu ühistranspordi asemel kasutada sõidukijagamise platvormi, sest see on efektiivseim transpordivahend viiruse vältimiseks.

„CityBee jaoks on oluline, et inimestel säiliks võimalus turvaliselt liikuda ka olukorras, kus liikumine on piiratud. Sõidukijagamine on alternatiiv ühistranspordile, kuna väheneb kontakt teiste inimestega ja seeläbi võimalus nakatuda,“ ütles Ait.

CityBee jälgib teenuse pakkumisel Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovitusi, et vältida viiruse edasist levikut ning on võtnud kasutusele selleks vajalikud ettevaatusabinõud.

„Oleme võtnud arvesse ekspertide hoiatusi ning lisaks tavapärasele autode puhastusele tegeleme aktiivselt ka sõidukite desinfitseerimisega,“ selgitas CityBee Eesti juht. Kõiki 286-te sõidukit desinfitseeritakse igapäevaselt. Sõidukite suure arvu tõttu puhastatakse neid etappidena, alustades enim kasutatavatest sõidukitest.

Britta-Liisa Ait kinnitas, et kõikidesse autodesse paigaldatakse desinfitseerimisvahendid ja -lapid ning ühekordsed kummikindad, et vältida viiruse levikut ja tagada teenuse ohutu kasutamine.

Koroonaviiruse tõttu on õhus palju küsimärke ning ebakindlust, kuid antud meetmete kasutuselevõtt on vajalik, et tagada klientidele ohutu teenuse kasutamine ning minimeerida võimalikku nakatumist,“ kinnitas Ait.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias