Delfi lugeja: Kaubahalli seintes ja põrandas on praod, kas seal on ikka ohutu?

 (15)
Aia tänava Rimi
Aia tänava RimiFoto: Rauno Volmar

Aia tänaval asuva Kaubahalli seisukord hirmutas kliendi poest minema. Kinnistu omanik kinnitab, et poes on turvaline.

Delfi toimetusse helistas murelik poodleja, kes märkas juba kaks nädalat tagasi, et kaubahalli Rimi põrand on nii kaldu, et ostukäru hakkab ise sõitma. Täna taas poodi läinud, märkas ta, et ostukeskuses asuva mobiilipoe seintes on praod ning poe-esisele katusealusele toeks pandud metalltala ripub õhus. „Tulin sealt ära nii ruttu kui sain, kui neid pragusid nägin,“ rääkis poodleja Delfile. Ta lisas, et püüdis probleemile lahendust saada ka munitsipaalpolitsei, linnaosa- ja linnavalitsuse ametnikele helistades, kuid seda tulutult.

Kaubahalli suurima rentniku Rimi pressiesindaja Katrin Batsi sõnul kontrollib Rimi meeskond kauplusehoonete ohutust regulaarselt ning seetõttu ei saa kindlasti olla tegemist kriitilise olukorraga.

Aia tänav 7 kinnistu omaniku Magnus Åkeborgi sõnul on hoone tõesti vana, kuid kontrolliti kohe pärast Riias toimunud traagilist Maxima õnnetust põhjalikult üle. Ekspertiis tuvastas Åkeborgi sõnul ühe vajakajäämise – hoone tagaküljel asuv laadimisala vajas lisatoestust ning terasest tugi sinna paigaldatigi.

Hetkel käivad hoones rekonstrueerimistööd. „Tunnistame, et maja ei näe praegu väljastpoolt väga kena välja ja kaalume selle kinnikatmist,“ rääkis kinnistu omanik. Vastuseks küsimusele, miks on maja küljes olevale sildile remondi tähtajaks märgitud aasta 2014, möönis Åkeborg, et ehitustööd on tõesti suure rentnike hulga tõttu venima jäänud ning see aastaarv tuleb ära muuta. Ta andis lootust, et tööd saavad valmis tänavu oktoobris või novembris. „Hoone on külastajatele täiesti ohutu,“ kinnitas Åkeborg ja täpsustas, et Rimi kauplusepinna korrashoid on Rimi enda vastutada, kuid Rimilt pole selleteemalisi kaebusi tulnud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias