Eesti suurimad kindlustusfirmad käisid juulis välja miljonitesse küündivaid rekordsummasid

 (4)
Roheline tuli suunab Ülemiste tunnelisse otse veevang
Foto: Karli Saul

Juuli kindlustuskahjusid paisutasid tugevad tuuled ja vihmasajud - Eesti suurimad kindlustusfirmad maksid miljoneid eurosid varakahjude eest.

Juulis andsid Ifi kliendid varakahjudest teada 849 korral, mida on 42 protsenti enam möödunud aasta juuliga võrreldes ning ühtlasi on see ka suurim varakahjude arv ühes kuus läbi aegade. Varakahjude kasvu põhjustasid tormituuled ning vihmasajud.

Kokku maksis If Kindlustus juulis oma klientidele 2689 kahjujuhtumi eest 3,9 miljonit eurot hüvitisi. Suurimad väljamaksed olid juulis varakahjudes ja kaskokahjudes, kus If korvas vastavalt 1,44 ja 1,39 miljoni euro eest kahjusid. Liikluskahjusid hüvitati 0,99 miljoni ulatuses.

Varakahjude hüppelise kasvu põhjustasid 3. juulil puhunud tugev tuul ning 10. juuli suur sademete hulk.

Salva Kindlustus maksis tänavu juulis klientidele kindlustuskahjusid ligi 721 000 eurot, võrreldes möödunud aasta sama ajaga suurenesid oluliselt tugevatest tuultest ja vihmasadudest põhjustatud varakahjud.

PZU hüvitiste maht juulis küündis ligi 1,8 miljonit euroni, millest 40 protsenti moodustasid kaskokahjud.

ERGO kliendid teatasid juulis 1985st kahjust summas 2,1 miljonit eurot. Enim kahjusid oli kasko- ja liikluskindlustuse klientidel.

Kaskos oli 694 kahjujuhtumit, kokku enam kui 800 000 euro ulatuses. Juulis esines tavapärasest sagedamini kahjusid tänu teele jooksnud metsloomadele. Liikluses oli 660 kahju kogusummas ca 900 000 eurot. Sagedamini esines tagant otsasõite ning parklates tähelepanematusest põhjustatud liiklusavariisid.

Juulis andis varakindlustuses tugevalt tunda 10. juuli torm – ainuüksi tormikahjusid oli enam kui 80 000 euro ulatuses.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias