Eestlased veedavad oma vaba aja internetis surfates

 (16)
Konverents "Meedia ja masu"
Foto: Ester Vaitmaa

Uuringu tulemusest selgus, et enda jaoks leitakse aega vaid kaks tundi päevas ja ka see aeg kasutatakse peamiselt internetis surfamiseks, videote või filmide vaatamiseks ning toidu valmistamiseks.

Kõige suurema ajanappuse käes kannatavad lapsevanemad

Samsung Electronics Baltics ja turu-uuringute firma GfK poolt läbi viidud
uuringust selgus, et kõige vähem on vaba aega lastevanematel, kes kasvatavad kahte alaealist last. Neist 64 protsenti leiavad enda jaoks aega kõigest kaks tundi päevas või isegi vähem. Sarnaselt napib aega ka inimestel, kes on iseenda tööandjad, ettevõtjad, juhid või spetsialistid. Iga viieteistkümnes eestlane tunnistas, et tal on päevas enda jaoks aega vaid pool tundi.

Üle poole Balti riikide elanikest vaatavad vabal ajal filme

Uuringu kohaselt eelistavad nii Eesti, Läti kui ka Leedu elanikud veeta vaba aega internetis ning filme või videoid vaadates. Kõige rohkem kasutavad isiklikku aega internetis surfamiseks leedulased, kellest 78 protsenti sirvivad sel ajal veebilehekülgi. Eestlaste ja lätlaste hulgas on see protsent pisut väiksem, vastavalt 73 ja 74 protsenti. Kõigis kolmes Balti riigis vaatab vabal ajal videoid või filme 58 protsenti elanikest.

Leedukad tahavad rohkem lugeda, eestlased ja lätlased kokata

Erinevalt eestlastest ja lätlastest, kellest suur osa naudib vabal ajal toidu valmistamist, meeldib leedulastele lugeda raamatuid, ajakirju ja suhelda sugulastega. 38 protsendile eestlastest meeldib iseendale mõeldud ajal tegeleda hobidega ning 37 protsenti veedaksid seda aega sõpradega või muusikat kuulates.

Uuringu viis turu-uuringute firma GfK läbi tänavu septembris. Uuringus osales 2136 inimest kolmest Balti riigist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias