Ekspert hoiatab: kaup, mida toidupoest osta on eriti rumal idee

 (182)
rattapoes
Foto: Siim Lõvi

Sedamööda, kuidas jalgrattad muutuvad aina populaarsemaks liiklus- ja hobivahendiks, on tekkinud rattamüügi vastu huvi ka paljudel poodidel, mille jaoks rattad pole põhikaubaks. Sageli on võimalik sellistest poodidest soetada kaherattaline väga soodsalt, vahendab Bike-id oma veebis.

Tasub see sääst ennast ära? Kui tegemist on lastejalgrattaga, millele leidub kasutust vaid mõnel pühapäeval, siis miks mitte seda koos muu kraamiga toidu- või ehituspoest kaasa haarata. Siiski tuleb enne sõitu kõik poldid-mutrid üle keerata ja odav ratas tehniliselt kriitilise pilguga üle vaadata, sest muidu võib tulemuseks olla ootamatu kukkumine ja ohtlik vigastus. Kuid tõsisem sõiduriist tuleks soetada siiski just rattapoest.

Odav ja hea? Alguses ostad odava, siis hea.

Rattad saabuvad poodi sageli kastis ning komplekteeritakse alles kohapeal. Ühe ratta kokkupaneku tööjõu ja materjalide kuluks arvutavad rattapoed 40-50 eurot. See on koht, kus eelkõige hinnaga meelitavatel tavapoodidel võib tekkida kiusatus kokku hoida.

Hooletult koostatud ratas puruneb kiirelt ja on ohtlik - nii võib esialgne sääst lõpuks kalliks maksma minna. Lisaks on kliendile odavalt müüdavad rattad oma sisseostuhinnalt sageli lausa megaodavad. Kui hea kvaliteediga nad siis olla saavad?

Rattapoes töötavad oma ala spetsialistid

Enamuste Eesti rattapoodide meeskond koosneb elupõlistest rattafännidest ja -sportlastest. Järgmine kord rattapoodi minnes võid hinnata pilguga müüjate sportlikku vormi - paljudes jalgades on rattamüügi hooaja alguseks juba paartuhat kilomeetrit sees, nagu rattasõbrad väljenduvad. Sellise nõuandja abiga lahkud poest just sellise rattaga, mis vastab optimaalselt sinu vajadustele ja rahakotile.

Seotud lood:

Suurem ja parem valik

Spetsiaalpoodides on valik alati suurem. Eestis on rattapoode, kus on rohkem kui 150 erinevat ratast. Suurem valik tähendab ka rohkem erinevaid suurusi. Õige kõrguse ja pikkusega raam tähendab aga mugavamat ja turvalisemat sõitu.

Järelhooldus

Tihti on nii, et supermarketid ei tee rattale hooldusi, mis aga tähendab seda, et garantii ning remondi jaoks pead minema mujale. Poed, mis müüvad kindla tootja sõidukeid, teavad ja tunnevad oma tooteid läbi ja lõhki ning neil on olemas kõik vajalikud jupid - seejuures originaal-, mitte B varuosad.

Lisavarustuse valik

Ohutu ja mugav rattasõit nõuab ka kiivrit, helkureid, tulesid ja riideid. Igaühe osas on oluline, et see sobiks just sinu, su ratta ja selle kasutusotstarbega, see omakorda eeldab suurt kaubavalikut. Teiseks tuleb siingi mängu rattapoe müüjate nõuanne - omaenese tarkusest ei pruugi õige valik õnnestuda. On ju mugavam, kui ühe käiguga, ilma mööda linna ringi jooksmata, saab soetatud nii sõiduvahend kui ka kõik muu vajalik.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias