Elektritakso julgustas oma juhte sõitma ülevaatuseta autodega

 (67)
Elektritaksod Tartus
Foto: Hendrik Osula

Elektritakso personalijuht julgustas ilma kehtiva ülevaatuseta elektritaksode juhte tööd tegema ning lubas trahvide korral kõik kinni maksta.

8. detsembri ööl said kaks elektritakso taksojuhti puuduva ülevaatuse ja taatlemata taksomeetri eest trahvi. Pärast kontrollimist selgus veel paar autot samade puudustega.

Firma personalijuht Karl Haava läkitas Elektritakso Facebooki kinnisesse gruppi teksti, millega julgustas kehtiva ülevaatuseta autosid tööd tegema. Toimetusele vihje saatnud Elektritakso töötaja lisas, et ettevõttes toimub süsteemne korralagedus ja seadustele vilistatakse.

Elektritakso personalijuht Karl Haava selgitas oma postitust Delfile järgmiselt:

Kõigepealt sooviksin teha mõned korrektuurid sest edastatud on küll kuvatõmmis, kuid info selle juures on puudulik. Kahest sõidukist ühel oli lõppenud ülevaatus ja seda neli päeva tagasi, mõlemal sõidukil oli tunnistuse järgi aegunud taksomeetri taatlemistunnistus.

Tõepoolest sai selline postitus tehtud, kuid võin ühtlasi ka kinnitada, et ühtegi sellist sõidukit, millel taksomeetri tunnistus aegunud, välja ei läinud. See sõiduk, millel ülevaatus läbi oli, ei olnudki planeeritud väljas.

Postituses ei ütle ma sõnagi sellest, et ülevaatuseta sõidukid välja lähevad. Selline „võimalus“ et taatlemata taksomeetritega sõidukid sõitu lähevad sai taksojuhtidele pakutud, kuna sellest, et autod välja ei lähe, saavad kahju nii nemad, ettevõte kui kokkuvõttes kliendid.

Seotud lood:

Seadmed ise ei ole selle tõttu vigased ega loe selle tõttu valesti. Seadustele „vilistavad“ pigem need, kes ei ole kohustatud taatlema oma äpimeetreid, sest nendele ei kehti teatavad määrused.

Jäime ajaliselt hätta tunnistuste uuendamisega ja kuna Tartumaal teostab taatlemist ainult üks ettevõte, siis olime valiku ees, et kas kliendid jäävad lihtsalt teenindamata või teeme endast parima.

Kinnitan veelkord, et olenemata pakutud võimalusest minna välja sõidukiga, mille taksomeetri tunnistus on aegunud – seda riski keegi võtta ei soovinud. Elektritakso ei ole oma pea viie ja poole tegutsemisaasta jooksul kordagi sellisesse olukorda sattunud, kus tuleb teha valik seaduse rikkumise ja kliendi heaolu vahel. Ma lükkan ümber väite, et Elektritaksos eksisteerib süsteemne korralagedus.

Tänaseks on kõikide sõidukite taksomeetrid taadeldud ja jätkavad sõitu. Mõlemad taksojuhid vaidlustavad trahvid. Leiame, et trahvisummad on liiga suured ja et Tartu tänavatel sõidavad tänaseni „sõidujagajad“ ja „kained roolid“ kellel puudub igasugune dokumentatsioon ja teenindajakaart. Neid sõidukeid aga on politseil keeruline tabada, kuna neil puuduvad logod ja kleebised, mis viitaks klienti teenindavale sõidukile.

Foto: Kuvatõmmis
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias