Ettevaatust! Politsei hoiatab mitme liikvel oleva pettuse eest, millega kelmid proovivad eakatelt raha välja petta

 (11)
Häkker stock
Foto on illustreerivFoto: Mana Kaasik

Petised on asunud eriolukorra ajal valitsevat segadust ära kasutama ning püüavad erinevatel viisidel inimeste pangaandmeteni või koduni pääseda, et sellega rikastuda.

Politsei ja Omniva hoiatavad inimesi pettuste eest, kus proovitakse eakatelt raha saada ja nende pangaandmetele ligi saada.

"Üks variant on selline, et helistatakse pensionieas inimesele, kes on kodus, pakutakse kodu desinfitseerimist ja uuritakse väga konkreetselt ka seda, millal inimene kodus on ja millal mitte," rääkis Politsei- ja piirivalveameti põhja prefekt Kristjan Jaani ERRi raadiouudistele.

Teine liikvel olev variant on Jaani sõnul see, et kelm teatab pensionärile, et viiruse tõttu pensioni kojukannet ei toimu. "Sellel ettekäändel petetakse välja inimese pangaandmeid ja ligipääsusid," kirjeldas ta.

"Kolmas variant on selline, et e-posti peale saabub petukiri, mille kohta võib inimene arvata, et selle on saatnud mõni riigiasutus. Üks liikvel olev pettus oli näiliselt terviseameti poolt saadetud kiri, mis suunas inimest konkreetsele lingile vajutama, kust inimene saab konkreetseid juhiseid viiruse kohta," sõnas Jaani.

Seotud lood:

Jaani lisas, et sellisele lingile vajutades juhtub tegelikult see, et arvuti nakatub väga hirmsate kübermaailma viirustega ja põhimõtteliselt kogu inimese arvuti võetakse üle.

Kõned ei tule Jaani sõnul ühelt numbrilt, need on olnud erinevad. Arvuliselt on tulnud teateid kõnede ja kirjade kohta üle Eesti erinevatest paikadest vähemalt üks päevas.

"Eile õhtul oli Tallinna piirkonnas vähemalt kaks kõnet, üleeile oli Läänemaalt teade kodu desinfitseerimise pakkumise kohta ja ka Ida-Virumaal," täpsustas ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias