FOTO | Kadrioru trammiliinil hakkavad sõitma uhiuued retrotrammid

 (56)
FOTO | Kadrioru trammiliinil hakkavad sõitma uhiuued retrotrammid
Foto: TLT

Kadrioru liinil hakkavad sõitma kuus eelmise sajandi esimese poole ühissõidukite välisilmet ja interjööri jäljendavat, ent moodsa tehnoloogiaga varustatud trammi.

Koostöös Inekon Group AS-iga disainiti trammi sise- ja väliskujundus ning koostati tööjoonised, renoveeriti kere ja raamid, paigaldati uued interjöörielemendid, elektroonika, kaabeldus, aknad ning küttesüsteem.

Homme esitletakse esimest liinile jõudvat retortrammi Konstatin. Valmimisjärgus on ka ülejäänud viis retrotrammi, mis lähiajal linlasi ja linna külalisi sõidutama hakkavad.

Kõik retrotrammid saavad endale esimese iseseisvusaja väärikate poliitikute ning ühiskonnategelaste nimed. Esimene tramm hakkab kandma esimese presidendi Konstantin Pätsi nime.

Järgmine retrotramm hakkab Jaan Poska auks kandma nime Jaan. Nimelise trammi saavad veel Johan Laidoner, Julius Kuperjanov, Jüri Vilms ja Ernst Jaakson.

Kadriorgu läbivale 3. liinile ajaloolise välimusega retrotrammide toomine on osa Tallinna tramminduse uuendamise ja renoveerimise kavast.

Täielikult on uuendatud 3. ja 4. liini rööbastee ning Kopli suunaline trammitee, avatud trammiliiklus lennujaama ning kasutusele võetud 20 CAF Urbos trammi.

Jätkub KT-4 ja KT-6 trammide põhjalik renoveerimine Tšehhi Vabariigis ning kohapeal oma jõududega, mille tulemusel 24 KT-4 ja 12 KT-6 trammi jätkavad linlaste teenindamist uues kvaliteedis.

Ettevalmistamisel on hange 8 uue trammi soetamiseks ning 20 trammi ostule optsiooni seadmiseks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias