FOTOD | Kui Räägust saab Rjejegu: värskelt turule tulnud idanaabrite taksoäpi kaardilt leiab väga veidralt tõlgendatud Eesti tänavanimed

 (26)

Värskelt Eesti turule sisenenud Yandex Taxil on probleeme meie tänavate õige kirjapildi esitamisega.

Yandex Taxi kaarti uurides näeb aga Tallinna tänavatel nii mõndagi, mis paistab olevat tõlkes kuskile kaduma läinud. Näiteks on Mäepealse tänavast saanud Mjeepealne, Räägust Rjeegu ja nii edasi.

Paistab, et Venemaalt pärit taksoäpil on raskuseid tähtedega nagu w, ä, õ, ö, ü. Need tõlgendab ta siis venepärasteks, mille tulemusena on mõned tänavanimed üsna humoorikaks muutunud.

Vaata kuvatõmmistelt lähemalt, missuguste tänavanimedega taksoäpp hakkama on saanud.

Yandex.Taxi ei tööta otseselt autojuhtidega. Teenus teeb koostööd ainult ametlike taksoparkidega, kellel on taksoveoluba. Tallinnas on teenusega ühendatud üle 300 auto kümnest taksopargist, kes on Yandex.Taxi partnerid.

Eesti on teine ELi riik, kus Yandex.Taxi alustas oma tööd. 15. märtsil hakkas ta käivitus teenus Lätis: esimese kuu jooksul Riias rakendust kasutas viiskümmend tuhat inimest. Kokku tegutseb Yandex.Taxi 300 linnas kümnest riigist. Rakendus Yandex.Taxi on tõlgitud 15 keelde.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias