Hirmutav põhjus, miks sinu laps ei tohiks mingil põhjusel energiajooke juua

 (14)
Hirmutav põhjus, miks sinu laps ei tohiks mingil põhjusel energiajooke juua
Foto: Scanpix

Energiajoogid on juba oma nimelt pisut eksitavad. Need ei anna sulle energiat vaid stimuleerivad sind, kirjutab Fox News.

Teadusuuringud on näidanud, et lisaks kõrgele kofeiinisisaldusele energiajookides pole neis mitte midagi tervisele kasulikku. Kusjuures - erinevate kemikaalide kooslus on tõenäoliselt paljuski süüdi inimeste tervisehädades, kes neid jooke palju tarbivad. Eriliseks murekohaks on aga lapsed.

Soovimatute kõrvalmõjude sekka kuuluvad näiteks südamerütmihäired, hüpertensioon, ärevushäired, peavalu ning ka häiritud unerütm. Hiljutine uuring, mis viidi läbi Miami ülikoolis, toob välja veelgi kõrvalmõjusid, mida energiajooke tarbinud inimesi vaadeldes tuvastati - südamepekslemine, infarkt ja äkksurm.

Tõsi, seda kõike võib olla raske uskuda ning paljud peavad seda ülepaisutatuks - sest miks peaks üks tavaline gaseeritud ja magustatud jook kellelegi midagi paha tegema? Kuid vaadakem faktidele otsa: energiajookides on kolm kuni viis korda rohkem kofeiini kui tavalises karastusjoogis. Neis on lisaks palju reguleerimata taimseid stimulante ning ainete kooslusi nagu tauriin, guarana, kreatiin ja b-vitamiin.

Paljudel juhtudel pole need ained energiajoogi koostisosade hulgas isegi mitte loetletud.

Kas see kõlab toote moodi, mida sa tahaksid, et sinu laps endale kõrist alla kulistaks terve koolipäeva vältel? Jah, me kõik elame kiiret eluviisi ning sinu lapselgi on tõenäoliselt palju erinevaid aktiviteete, kuid energiajoogid ei ole lahendus kiirele elutempole.

Energiajookide ohtlikkusest tuleb laste rääkida ja mitte lihtsalt hoiatada vaid tehagi selgeks, et need ei ole mõeldud lastele, aga ka mitte täiskasvanutele pidevaks tarbimiseks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias