Kasulik teada: millal kaotavad levinud tarbeesemed oma kõlblikkuse?

 (43)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Kui toit on pahaks läinud, lendab see reeglina prügikasti. Paraku ei ole me harjunud tarbeesemetega sama resoluutselt ümber käima. News.com.au toob välja 14 tarbeeset, mida ei tohiks kindlasti pärast "parim enne" lõppemist kasutada.

1. Juuksehari: kuus kuud kuni aasta

Juukseharja peaks puhastama kord nädalas ning välja vahetama vähemalt kord aastas. Kui sa seda ei tee, riskid sellega, et levitad oma puhastesse juustesse baktereid ning kisud neid harjaste vahele jäänud juuksekarvadega lõhki.

2. Lutt: kaks kuni viis nädalat

Lapse lutt tuleks välja vahetada pärast kahe kuni viie nädala pikkust kasutamist, olenemata sellest, kui palju lutti tegelikult kasutatud on. Lateks läheb katki üsna kergelt ja sellesse tekkivatesse pragudesse kogunevad hea meelega ka igasugused pisikud ning batsillid.

3. Nõudepesusvamm: kaks nädalat

Kui sa just ei soovi oma köögis hakata hallitust ja seenelisi aretama, on mõistlik nõudepesusvamm välja vahetada pärast igat paari nädalat kasutamist.

4. Sussid: kuus kuud

Kui sulle ei meeldi oma jalgu vastiku seenpõletikuga kostitada, on soovitatav susse vahetada iga kuue kuu tagant. Samuti peaks meeles pidama, et nagu riideid, peaksid ka susse aeg-ajalt pesema.

Seotud lood:

5. Padi: kaks kuni kolm aastat

Teame, teame: patja on kerge ära armuda. Ent isegi, kui oled leidnud omale lemmikpadja, on mõistlik see pärast kahe kuni kolme aasta pikkust kasutamist oma viimasele teekonnale saata, kuna selleks hetkeks on nad ilmselt oma kuju ja puhtuse juba minetanud.

6. Rinnahoidja: üks kuni kaks aastat

Pärast paari aasta möödumist on su rinnahoidja suure tõenäosusega kaotanud oma kuju ja elastsuse ning tõenäoliselt muutunud ebamugavaks.

7. Tossud: üks aasta

Spordijalatsid peavad reeglina vastu 400-500 kilomeetrit jooksmist, pärast mida kaotavad nad oma pehmenduse. Selle tulemuseks võivad olla liigesevalud ja vigastused.

8. Hambahari: kolm kuud

See on üsna ilmselge: pärast kolme kuu pikkust kasutamist on hambahari nii kulunud, et selle peaks minema viskama. Samuti peaks hambaharja alati ära viskama pärast gripi või mõne muu nakkushaiguse seljatamist.

9. Desinfektsioonivahendid: kolm kuud

Pärast kolme kuud kasutamist ei ole desinfektsioonivahendid enam efektiivsed.

10. Jahvatatud vürtsid: kuus kuud

Vürtsid kaotavad seistes oma maitse ja lõhna, eriti kehtib see just jahvatatud vürtside kohta. Jahvatamata vürtsid püsivad kauem: olenevalt maitseainest üks kuni kolm aastat.

11. Pikendusjuhe: üks kuni kaks aastat

Juhtmetel on teatud läbilaskevõime ja kui sa sellest üle lähed, võib ka pikendusjuhe "pahaks minna". Säilivustähtaja kaotanud pikendusjuhe on aga kindlasti ohtlikum kui pahaks läinud piim. Seepärast soovitatakse pikendusjuhe iga paari aasta tagant välja vahetada.

12. Parfüüm: kaks kuni kolm aastat

Kui su parfüüm peaks mingil põhjusel üle kolme aasta vastu pidama, on see suurem probleem kui see, et parfüüm oma lõhna muudab ja kõlblikkuse kaotab. Lahtine parfüüm peab vastu maksimaalselt kaks aastat. Kui korki korralikult peal hoiad, võid lõhnaõlist ka kolm aastat välja pigistada.

13. Rätik: üks kuni kolm aastat

Märjad rätikud on heaks kasvulavaks bakteritele ning nende regulaarne pesemine ei aita tingimata bakterikolooniaid peatada. Nii et südamerahuks võiksid vanad rätikud uute vastu välja vahetada.

14. Sääsetõrjevahend: kaks aastat

Kui oled üks neist inimestest, kes võtab mitmendat aastat järjest sama sääsetõrjevahendi puhkusele kaasa, mõtle uuesti: sääsetõrjevahend on efektiivne vaid kaks aastat pärast pudeli avamist, pärast mida kaotab see oma mõju.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias