Kasvav trend: ettevõtjad leiavad üha enam autode soetamisel pangaliisingule alternatiive


Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Autorendifirma sõnul kasvas huvi täisteenusliisingu vastu mullu jõudsalt – eelkõige suurenes täisteenusliisingu kasutajate osakaal IT-, horeca- ja finantsvaldkonna ettevõtete sõidukiparkide lõikes.

“Seda iseloomustab kas või näiteks AVIS täisteenusliisingu portfelli lisandunud sõidukite kogus, mis 2016. aastal kasvas võrreldes 2015. aastaga ligikaudu 65%. Kuigi klientide arv summaarselt ei ole tegelikkuses märkimisväärselt kasvanud, on siiski muutunud jaotus kliendi profiilide lõikes ning kogu meie portfellist on kasvanud klientide osakaal, kelle autopark jääb vahemikku 5-15 sõidukit,” analüüsis autorendi ettevõtte AVIS Eesti müügi- ja turundusjuht Villi Tõld 2016. aasta trende.

Ta lisas, et peamist kasvupotentsiaali näeb AVIS täisteenuseliisingu puhul hulgi- ja jaekaubanduse ning töötleva tööstuse sektoris tegutsevate ettevõttete näol.

Tõld tõi esile, et sõidukite soetamise osas kulgeb 2017. aasta ilmselt sarnases rütmis nagu seda oli 2016. aasta ning suuri muudatusi ettevõte autoparkide osas ei prognoosi. “Uute sõidukite kasutuselevõtt jääb pigem samale tasemele. Küll aga usume, et täisteenusliisingu osakaal võrreldes panga finantseeringuga kasvab veelgi.

Täisteenusliisingu kolm peamist eelist ehk tugev ostujõud, ratsionaalsetel alustel valitud sõidukid ning märkimisväärne ajaline kokkuhoid sõidukite ostu-, kasutus- ning tagastusprotsessis ning need muutuvad ettevõtete jaoks üha olulisemaks. Ettevõtjad peavad pidevalt muutma ressursside kasutust efektiivsemaks ning täisteenusliising aitab kindlasti optimaalset tulemust saavutada,” rääkis Tõld.

Kuna riigivalitsemises toimunud tuultes muutus teatavasti ettevõtete käibemaksustamine, siis kerkib paljudel kindlasti küsimus, et kuidas see mõjutab autoliisingu teenuseid. Siinkohal pidi Tõld tõdema, et maksumuudatus pole nende tegevusele seni otsest mõju avaldanud. “Meie hinnangul ei ole sõidukite käibemaksustamise seadusemuudatus tarbimist tajutavalt muutnud, kuid samas on selgelt tunda, et ettevõtjad on jätkuvalt ootaval positsioonil, sest protsess on alles pooleli,” rääkis ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias