Kinnisvaraturg on taastunud, kuid analüütikute sõnul optimism kaua ei kesta

 (22)
Pilt on antud loole illustreeriv!
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Tiit Mõtus

Kevadel drastilist langust kogenud kinnisvaraturg on taastunud, kuid analüütikute hinnangul ei pruugi optimismi kauaks jätkuda.

SEB analüütik Mihkel Nestor ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kui kevadel kukkus panga kodulaenude maht rohkem kui poole võrra, siis kindlustunne on naasnud päris kiiresti, vahendab ERR. "Tükkidena on uusi laene vähem välja läinud, aga just laenusummad on kasvanud," selgitas Nestor.

Tallinna Lasnamäe tuletorni ümber elurajooni arendava 1Partner kinnisvara juht Martin Vahter ütles, et kevadine tehingute arvu langus oli liiga lühike, et hindu kaasa tõmmata ning nüüd on tehingud taas aastatagusel tasemel.

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark arvab siiski, et praegune optimismipuhang ei pruugi olla jätkusuutlik.

"Mina pelgan küll seda, et optimismilaine läheb üle ja minu loogika lubab arvata, et kohe lähikuudel, ei ole siin midagi oodata. Minul on raske leida olulisi põhjuseid, miks tehingute arv peaks olema optimistlikult kõrge," ütles ta.

Mihkel Nestor tõi välja sellegi aspekti, et mida aasta edasi, seda vähemaks meil jääb koduostjaid noori inimesi ja see hakkab lähiaastate lõikes turuolukorda mõjutama.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias