Kõigis 198 riigis käinud reisihull soovitab: 12 paika, mida elu jooksul kindlasti külastama peaks!

 (53)
Lofoten
NorraFoto: melenama / cc, Flickr

Reisifänn Gunnar Garfors seadis endale eesmärgiks külastada enne 40. eluaastat kõiki maailma 198 riiki ning täitis selle eesmärgi juba enne enda 37. sünnipäeva. Garfors toob neist riikidest välja 12 enda lemmikut.

1. Rumeenia

"Transilvaania, mis on kõige paremini tuntud enda losside, mägede ja Dracula poolest, paiskab su jalust! Rääkimata neist pidudest, mis riigi pealinnas Bukarestis toimuvad. Samuti teevad rumeenlased head õlut!"

2. Madagaskar

"Selle riigi puhul ei ole üllatav, et prantslased on siin mõnd aega pesitsenud. Antananarivos leiduvad kulinaarsed elamused kuuluvad maailmaklassi, ent on oluliselt madalamate hindadega. See, kui ilus on rannik ja baoabipuud, võtab lausa põlvist nõrgaks!"

Islandi mäed Foto: Hendrik Osula
Seotud lood:

3. Island

"Teate küll seda suurt saart keset Atlandi ookeani? Miljoni aasta jooksul on seda materdanud tuul ja lained, aga see on endiselt sealsamas. Lihtsalt võta enda ujumisvarustus kaasa ja istu 40-kraadises kuumaveeallikas, kuni su juuksed härmatuvad. Ebareaalne!"

4. Kõrgõztan

"Vapustav loodus, värvilised turud ja väga sõbralikud inimesed. Seda vähemalt seni, kuni nad ei arva, et oled ameerika piloot, kes viib ühe nende ilusatest tüdrukutest minema. Võta kaasa klaas, et nautida maailma parimat viina!"

5. Kiribati

"Paradiis sellisel kujul, nagu see kunagi eksisteeris. Siin ei ole palju luksust, ent fantastilised mereannid ja külalislahkus teeb selle tasa."

Uus-Meremaa Foto: Pichugin Dmitry, Shutterstock

6. Uus-Meremaa

"Naudi valgeid, musti ja kuldseid randu, kõiksuguseid veespordialasid ja tegevusi, mille olemasolust sul aimugi polnud!"

7. Nicaragua

"See on väga mitmekesine riik Costa Rica ja Hondurase vahel. Sealt leiad legendaarseid surfamise kohti, imelisi sukeldumisvõimalusi ja vapustava looduse."

8. Sierra Leone

"See paradiis ei ole just paljude inimeste unistuste sihtkohtade hulgas, ent võiks olla, kui oled nõus enda mugavustsoonist väljuma. Avasta vapustavaid randu, idüllilisi külasid ja naeratavaid inimesi. Ära oota, et leiad palju infrastruktuuri.

9. Dominica

"Üks vähemtuntud saari Kariibi meres, nii et see väärib kindlasti külastamist. Turistide vähesus on hea, kuna see ei riku võlu, mida pakuvad vulkaanid, Keev järv, salarannad ja vihmamets."

10. Norra

"Hüva, kutsuge mind erapoolikuks, kuna olen ise Norrast pärit, ent seni, kuni sa pole näinud siinset läänerannikut või Põhja-Norrat, ei tea sa, mida tähendab ilus maastik."

11. Vietnam

"Vietnamist leiad "sõbralikkuse" definitsioon. Lihtsalt pea meeles, et ära lase hullumeelsel liiklusel ja sebimisel end häirida."

Ksenia Ragozina, Shutterstock.com

12. Uruguay

"Tead seda riiki Argentina ja Brasiilia vahel? Lõuna-Ameerika teine kõige väiksem riik on endiselt täiesti avastamata ja mul pole aimugi, miks. Tegemist on äärmiselt rahuliku ja lõõgastava auraga riigiga."

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias