Kuressaare-Tallinna bussiliini hinnaralli sai esimese ohvri

 (39)
Kuressaare-Tallinna bussiliini hinnaralli sai esimese ohvri
Foto: Heiki Rebane

Kuressaare-Tallinna bussiliini tihe konkurents jõudis sinnani, et kümme aastat kommertsvedudega tegelenud Kalle Bussid OÜ loobus uuest aastast sel liinil jätkamast.

Eile oli reisijail viimane võimalus sõita Kalle Bussid OÜ bussiga kell 12.05 Kuressaarest Tallinna ja kell 19 Tallinnast Kuressaarde, uuest aastast Kalle Bussid enam sellel liinil ei tegutse, kirjutab ajaleht Meie Maa.

“Ma ei lähe selle hinnaralliga kaasa, mis ei ole jätkusuutlik,” põhjendas Kalle Bussid OÜ juht Kalle Aus, kes lisas, et ei ole mõtet bussifirmat pidada, kui maksad peale. Ka aasta lõpus ei jätkuvat tema sõnul enam piisavalt reisijaid, kuna selle hinnaga, mida küsib Lux Express – 9 eurot täispileti eest –, ei ole võimalik opereerida.

Aus arvab, et Lux Expressil on vaja hinnadumpinguga turg kätte saada, et siin monopol luua: “Lux teeb nii kaua kõva hinnakampaaniat, kuni kõik ära kukuvad,” pakkus ta.

Lux Expressi müügijuht Sander Lõhmus tõdes, et alates novembrist said paljud reisijad tõepoolest võimaluse sõita Saaremaa ja mandri vahel senisest soodsamalt, sest Tallinna-Kuressaare liinil läks Lux Express üle dünaamilisele hinnastamisele, mis tähendab, et bussipiletite hinnad sõltuvad nõudlusest ja bussi täituvusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias