Loe, miks ei tohi täiskasvanud restoranis lastemenüüst toite tellida

 (80)
Loe, miks ei tohi täiskasvanud restoranis lastemenüüst toite tellida
Foto: Eva Ligi

Kes ei tahaks võimalusel midagi lastemenüüst tellida? Toidud on lihtsad, maitsvad ja palju mõnusama suurusega kui mitmed täiskasvanutele pakutavad eined. Milleks siis vanusepiirangud?

Samasugune küsimus tekkis Rachel Kirby'l Nashville'i linnas USA-s, kes oma 33-aastasest vanusest hoolimata tellib tihti lastemenüüst, kirjutab Business Insider.

Kirby'le meeldib tellida väiksemaid portsjone, mida pakutakse enamasti vaid alla 12-aastastele lastele. Kui kiirtoitu pakkuvad söögikohad ei näe selles tavaliselt probleemi, ei tohi Kirby enamikes a la carte restoranides lastele mõeldud hõrgutisi tellida.

Kendall Goodrich, Wright State'i ülikooli turundusosakonna juht, ei ole üllatunud: „Kui kõik telliksid lastemenüüst, ei teeniks restoranid mingit raha."

Tema sõnul on lastemenüü eesmärk peresid söögikohta meelitada: „Väikeste lastega pered valivad restorani tihti just soodsa lastemenüü järgi." Vanematelt eeldatakse aga alati täishinna maksmist.

Millisel määral restoran lastemenüüst tellimist keelab, sõltub paljuski ettevõtte eeskirjadest või omaniku isiklikust stiilist. Restoranid ei soovi ju lojaalsete klientide kaotamisega riskida, nendib Goodrich.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias