Lugejad: suurte firmadega on probleemide lahendamiseks äärmiselt raske kontakti saada

 (1)
Lugejad: suurte firmadega on probleemide lahendamiseks äärmiselt raske kontakti saada
Foto: Tanel Meos

Artikli juures, kus murelik ema kirjeldas oma pingutusi, et leida reisile läinud lapse kadunud kohvrit, ei kippunud lugejad ükskõikses suhtumises vaid ühte firmat süüditama, vaid rääkisid oma kogemuste põhjal, et tegu on üldise trendiga.

Mitmes kommentaaris toodi välja, et inimesel on suurte ettevõtetega raske ühendust saada ja mõistlikult suhelda.

"Suurte kompaniide kontaktid probleemide lahendamiseks on äärmiselt anonüümsed, klienditeeninduse telefoninumbrid on tasulised ning kontakti võtmise aeg piiratud nii, et helistada saab vaid mõnetunnise ajavahemiku jooksul. See aga tähendab, et mõnikord kulub terve aeg ühenduse saamiseks ning löögile ikkagi ei pääse."

"Tegemist on lennufirmaga, need ongi sellised, aga inimesed peavad sellega lihtsalt hakkama saama. "Deal with it" ütlevad lennufirmad."

"Kulude kokkuhoid teenuste pealt ei ole mitte vaid Eesti probleem. Nagu meie Eesti Energia, pangad, telefonioperaatorid - kõik seavad sisse ühe kliendinumbri, kus siis peab ootama ja aega raiskama, raha jookseb, tihti kasu ei mingit. Nemad suvatsevad laskuda kliendi tasemele ja on
enda arvates väga kliendisõbralikud. Samas ise me tahame kõike odavalt saada: inimene on see, mis maksab tööjõuna ja kes maksab selle kinni. Ei tohi leppida suurfirmade ülbusega."

"Võib-olla on Finnairil mugavam teile see jama rahaliselt kompenseerida kui reaalset pagasit taga ajada. Ostaksin ka kõik vajaliku ja saadaks neile arved. Ja üldse oleks parem kogu see asjaajamine ka meilidesse panna - sellest jääb märk maha."

Seotud lood:

"Mina lendasin ka äsja Finnairi ja American Airlinesiga USAsse. Helsingist kohver Chicagosse ei jõudnud. Kohapeal oli veel mitu õnnetute nägudega inimest oma kadunud pagasit otsimas, sealhulgas lennukis minu kõrval istunud eestivene naine lapsega.
Mina lendasin edasi Pittsburghi, tema Denverisse. Pittsburghis anti paber ja kood, millega sai kohvri staatust internetis jälgida. Paar päeva hiljem ilmus pagas välja ja saadeti otse hotelli. Eesti-vene naine inglise keelt eriti ei osanud, seega ma ei tea, kui edukas tema oli oma kohvri kättesaamisega.
Igatahes protseduur on vähemalt American Airlinesi puhul järgmine:
1. sihtkohta jõudes võtke ühendust pagasitöötajaga, näidake talle oma pagasikviitungit, jätke kontaktaadress ja saage vastu dokument koos veebiaadressi ja jälitusnumbriga;
2. pagas toimetatakse teie antud aadressile. Juhul kui välja ilmub. Juhuks, kui ei ilmu, on seal veebilehel juba ka täpsemad juhised, mida edasi teha."

Hea lugeja, kas oled mõne ettevõtte kliendinumbrile püüdnud tunde tulutult helistada?

Kui sul on rääkida huvitav lugu kadunud pagasist, saada see vihje@kasulik.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias