Maria Kaljustele kuuluv eurorahadega rajatud kohvik seisab tühjalt keset põlvepikkust heina

 (121)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Endisele EKRE poliitikule Maria Kaljustele kuuluv ja eurotoetuste abil rajatud Kuninguste talupood-kohvik Tagaverel on sel kevadel ja suvel olnud suletud ja hoov niitmata. Omanik toob ainsaks põhjuseks, et ei suuda sinna müüjat leida.

“Me lihtsalt ei suuda talupoodi kuidagi müüjat leida,” lausus kolme aasta eest juulikuus avatud talupood-kohviku omanik Maria Kaljuste, kes on otsinud töötajaid töötukassa kaudu, kirjutab Saarte Hääl.

“Kõik, kel huvi suveperioodil teisipäevast laupäevani Kuninguste talupoes perenaine olla, võivad ühendust võtta,” ütles Kaljuste, lisades, et palk on 500 eurot.

Olukorra teeb Kaljuste jaoks kehvemaks asjaolu, et Kaljuste osalusega AS-ile Maravo anti 2013. aastal LEADER-programmist 18 061 eurot toetust Kuninguste talupood-kohviku projektile.

Taotleja oli kohustatud toetusrahaga tehtud investeeringut kasutama sihipäraselt vähemalt 5 aastat, arvates viimasest toetusosa väljamaksmisest PRIA poolt.

Ehkki olukord Tagavere kohiku juures on üsna nutune ja maja seisab keset kõrget heina, kinnitas Kaljuste, et temal pole ei PRIA ega ka Saaremaa koostöökoguga olnud mingeid erimeelsusi ja kõik on siiani olnud olukorra suhtes mõistvad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias