Marko Põder: meie oludes ei õigusta ennast käibe suurus ja lisanduvate kulude suhtarv, et hüpermarketit 24/7 avatud hoida

 (26)
Maxima fikseerib 1000 toote hinna. Hinnad alla
Marko Põder.Foto: Karin Kaljuläte

Maxima Eesti kaubandusdirektor Marko Põder leiab Prisma Sikupilli poe ööpäevaringselt avamise uudise valguses, et öisel kliendil ei ole hüpermarketisse asja.

"Ööpäevaringselt avatud kaupluse idee ei ole iseenesest uus. Kõige tavapärasem asukoht, kust me võime leida 24/7 avatud kaupluse on piirkonnas, kus kliendi liikumine on aktiivne, kuid sellisel juhul on tegemist pigem mugavuspoe formaadiga," ütleb Põder.

Kas hüpermarketi formaat ennast ööpäevaringselt avatuna õigustab, on Põderi sõnul iseasi. "Eks tulevik seda ka juba näitab. Öisel ajal on nimelt tarbija valik kaupluses pigem väga tagasihoidlik – kas päeval kauplusest osta ununud võipakk või piim, kuid suuremaid sisseoste öisel ajal ei tehta," on ta veendunud.

Põder lisab, et öised lahtiolekuajad toovad endaga kauplejale kaasa ka eraldi nõuded, kasvõi näiteks turvanõuded, mis peavad olema rangemad. "Hüpermarketi puhul ma näen, et meie oludes ei õigusta ennast käibe suurus ja lisanduvate kulude suhtarv, et seda 24/7 avatud hoida," ütleb ta.

Mis puudutab Maxima kaupluseid, siis Põderi sõnul ei mõtle ettevõte oma 76 kauplust öisel ajal lahti hoida. "Teadupoolest napib meie sektoris ka töökäsi," selgitab ta.

Tema sõnul jätkab Maxima töötamist oma tavapärastel lahtiolekuaegadel. "Meie huvi on oma klientidele päevasel ajal, mil nad kauplusi väisavad, pakkuda ikka värsket ja head kaupa."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias