Miks kutsutakse aina enam toidukaupu tagasi metallitükikeste sisalduse tõttu?


Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivFoto: Margit Tõnson

Kui jälgite erinevate toidukaupade tagasikutsumist puudutavaid uudiseid, olete ilmselt tähele pannud, et mitmed toidud on tootjate poolt tagasi kutsutud selle tõttu, et neis leidub väikeseid metalliosakesi. Miks see nii on?

Consumer Reports küsib, kas viimase aja juhtumid, kus tagasi on kutsutud nii küpsiseid, leivatooteid, muffineid kui ka külmutatud Hiina toitu põhjusel, et neis võib leiduda väikeseid metalliosakesi, on omavahel seotud. Neid toiduaineid ühendav faktor on suhkrusisaldus ning see võib viia üllatavate järeldusteni.

Kui metallitükikesed on tõesti seotud suhkrutööstusega, tuleks kriitiliselt üle vaadata toidukaupade tarneahel ning selitaga välja millise tarnija koduõue on koer maetud.

Antud olukord meenutab veidi aasta alguses aset leidnud tagasikutsumiste ahelat, kus mitmetes restoranides ja poodides müüdud tooted kutsuti tagasi, kuna üks väike kogus jahu, mis nende tootmisesse oli läinud, sisaldas veidi maapähklit.

Metalliosakesi on seni leitud teatud tüüpi küpsistest, sügavkülmutatud Hiina toidust ja Weis-nimelise kandva supermarketiketi üle 30 omatootest. Kõik nad sisaldavad suhkrut ning on märkinud tagasikutsumise põhjuseks väljastpoolt pärit tarnijate käest pärit tooraine.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias