Mis valdkonna töötajad käisid tänavu enim haigena tööl?

 (4)
Gripp ja nohu
Gripp ja nohuFoto: Argo Ingver

Kui aastatel 2013 – 2017 käis suurem osa eestimaalastest aeg-ajalt tõbisena tööl, siis alates 2018. aastast hakkas haigena tööl käimise trend muutuma. Eelmisel aastal oli haigena tööd pidanud tegema 81% töötajatest ja tänavu – veel enne kui paljud tööandjad rakendasid kodukontori võimalust – oli tõbisena tööl käinud 61% töötajatest, näitab CVKeskus.ee iga-aastane küsitlus.

Märtsikuu keskpaigaks oli tänavu haigena tööd teinud pisut enam kui iga teine töötaja (61%). Uuringust selgub, et kõige enam riskisid enda ja teiste tervisega juhid, kelle seas tõbisena tööle ilmujaid oli 71% ning finantssektori töötajad, kel see näitaja oli 68%. Neist ei jäänud palju maha ka assistendid ning mehaanika ja tehnika valdkondade töötajad. Kõige vähem käisid mittetervena tööl infotehnoloogiasektori töötajad ja klienditeenindajad.

„Veel mõni aasta tagasi käis tõbisena tööl rohkem kui 93% töötajatest ja seda ka sektorites, kus teiste nakatamise risk oli väga kõrge“, kommenteeris uuringut CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Juba märtsikuu esimeses pooles oli haigena tööl käimine langenud pea 20% ja kuna paljud kontoritöötajad on nüüdseks suunatud kaugtööle, on see osakaal tõenäoliselt tänaseks päevaks veelgi vähenenud.“

Asukohtade lõikes käisid haigena tööl enim Pärnus töötavad inimesed (65%), kellele järgnesid tartlased (64%). Pealinnas oli haigena tööl käiva töötajate osakaal 61%.

TABEL 1 – Haigena tööl käinud inimeste osakaal 2013 – 2020

Kuvatõmmis CV Keskusest

TABEL 2 – 2020. aastal haigena tööl käinud inimeste osakaal töö valdkonna lõikes

CV keskus


Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias