Mupo selgitab, kas rõdul on vaiba kloppimine ja pesu kuivatamine lubatud

 (43)
annelinn-053
Foto: Jassu Hertsmann

Olgu see üheselt ning lõplikult selge - Tallinnas on vaiba kloppimine rõdul keelatud ning pesugi kuivatamisel on omad reeglid.

Munitsipaalpolitsei ameti poole pöördus üks Pelguranna korteriühistu esinaine murega, sest viimane oli ajakirjandusest leidnud korteriühistute nõuande rubriigist juristi vastuse, mis talle, kui kunagi seadustega tihedalt seotud olnud inimesele, tundus valena.

Küsimuseks oli, kas eksisteerib sellist seadust või määrust, mis keelab rõdudel/lodžadel pesu kuivatada piirdest kõrgemal. Mupo sõnul on selline eeskiri tõesti olemas.

Tallinna linna heakorra eeskirja kohaselt on keelatud kuivatada pesu rõdu või lodža piirdest kõrgemal. Samuti on pesu keelatud kuivatada avalikul maa-alal selleks mitteettenähtud kohas

Omaette teema on moodsad klaasrõdudega hooned, kus terve rõduosa on klaasist ja tänaval kõndijale hästi nähtav. "Tõepoolest, sellise rõdu kohta eelöeldu ei kehti, sest rõdul puuduvad piirded ning tegu on sisuliselt inimese isikliku eluruumiga, mida seadusega reguleerida ei ole võimalik," täpsustab mupo.

"Kahjuks ei ole kõik rõdud aga mööduja pilgule meeldivad – tihti kuhjatakse sinna vana mööblit või muud mittevajalikku kraami, kuivatatakse pesu, paigutatakse tühja taaraga kaste, ehitatakse juurvilja ja kartulite tarvis peidikuid jne,"selgitab amet. Näitena tuuakse ühe hotelli vahetus läheduses asuva modernne klaasrõdudega maja, mille kohta on tulnud kaebusi lausa hotellikülalistelt, kes leiavad, et päris paljalt rõdul suitsetaja ei pruugi alati ilus vaatepilt olla.

Seotud lood:

"Ehk on siin veidi mõtteainet linnaplaneerijatele ja arhitektidele. Aga eelkõige soovitaks selliste rõdudega maja elanikul minna tänavale ja vaadata, kuidas tema rõdu tavamöödujale paistab, kas nähtu riivab tema enda silma," sõnab mupo.

Teine korteriühistu mure oli, et paljud inimesed klopivad oma tolmuseid vaipu rõdudel või aknast välja. Ka selle kohta on Tallinna linna heakorra eeskirjas regulatsioon olemas:

Eeskirja § 13 lg 18 järgi on keelatud kloppida riiet ja vaipa korterelamu rõdul, aknal ja uksel, ning asetada akna välisküljele sinna mitte sobivaid esemeid ning toiduaineid
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias