Neli muidu kulukat kaupa, mille kõige õigem ostuaeg on oktoobris

 (8)
6VK26OCT05Q7.JPG
Foto: Villu Kraan

Ameerika tarbijatestide ajakiri Consumer Reports vaatles, millised kaubad langetavad oktoobri saabudes oma hinda kõige enam. Selgus, et praegu on õige hetk värskendada öist küljealust, soetada muruniiduk, osta uus arvuti või hoopis digitaalne kaamera.

Madratsid

Madratsid on oktoobrikuus alla hinnatud, kuna muidu aktiivne müügikuu september on möödas ning talvehooaja kaupade väljapanekuks tuleb ülejääk ära müüa. Paljudes kohtades võib praegu arvestada kuni 50-protsendiliste allahindlusega.

Nipp: kui lähed poodi madratseid välja valima, pane endale selga midagi mugavat, et saaksid madratseid ise järele katsetada. Viska pikali ja võta madratsi jaoks kümmekond minutit.

Muruniidukid

Olgem ausad, murukasvuperiood on läbi, väljas on aina külmemad ilmad ning ladudesse seisma jäänud muruniidukid ja -traktorid tahavad müümist. Seetõttu need nüüd alla hinnataksegi.

Nipp: ära osta endale midagi suurt, alusta väikselt. Kui sinu aed on väike, piisab lükatavast muruniidukist, mille saad praegu kindlasti odavamalt kui kevadel.

Laua- ja sülearvutid

Sügis on alati olnud parim aeg uue arvuti ostmiseks. Allahindlusi leiad sa praegu igalt poolt. Parim valik sõltub mõistagi sellest, mida sa täpselt tahad ning mida sul tarvis läheb.

Seotud lood:

Nipp: mõtle seadme kestvusele. Lauaarvutid on tavaliselt vastupidavamad kui sülearvutid. Samuti maksavad nad vähem. Lauaarvuti on sageli ka võimekam kui läpakas.

Digitaalsed kaamerad

Päris kaamerate pakkumised, mitte nutitelefonide kaamerate. Digitaalsed kaamerad, millest paljude hinnad langevad just praegu, on saadaval mitmete eritüüpide, suuruste ja võimalustega. Mõned on ka algajatele suurepäraselt lihtsad. Hinnad võivad alata suisa kuni 80 eurost, kallimate hinnaklassid küündivad tuhandeteni.

Nipp: ära ole liialt kinni brändides. Canon, Nikon, Panasonic, Olympus ja Sony on tegijad, aga nende mudelite võimekus võib varieeruda seinast seina. Seega pea nõu ja kaalu hoolikalt ning lähtu ennekõike pakutavatest võimalustest, mitte üksnes tootja nimest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias