Omnivas on "teised jõulud": hilinenud Hiina saadetised jõudsid Eestisse

 (19)
Omniva sorteerimiskeskus
Omniva sorteerimiskeskusFoto: Madis Veltman

Omnivasse saabub massilises koguses Hiina saadetisi, mis on Eestisse jõudmas pika viivitusega. Omniva on mobiliseerinud lisatööjõu ning töötab taaskord maksimumvõimsusel, et inimeste saadetised võimalikult kiiresti kohale toimetada.

Omniva kirja- ja tolliteenuste juhi Eduard Sauli sõnul on Hiinast saabuvate saadetiste hulk võrreldav jõulueelse tippajaga. “Reageerisime olukorrale kiiresti ning praegu vormistame saadetisi ümber maksimumvõimsusel. See tähendab, et iga päev saadame postkontoritesse ja kandevõrku jõuludele ligilähedasi mahtusid,“ kinnitas Saul. Tema sõnul võib saadetiste tulv välismaalt jätkuda mitu nädalat ning sel ajal teeb Omniva kõik endast sõltuva, et saadetiste töötlemisega kiiresti ühele poole saada.

Jõuluaegsete hiigelmahtudega seoses on Eestisse saabuvate saadetiste hulgas ka pakke, mis on teele pandud juba detsembri esimeses pooles. “On kahetsusväärne, et saadetised on eksporditerminalis või mõnes vahejaamas niivõrd pikalt viibinud. Siiski on positiivne, et saadetised on lõpuks ometi Eestisse jõudnud ning saame hakata neid inimestele kätte toimetama,” rääkis Saul.

Samuti on Sauli sõnul esinenud juhtumeid, kus mõni pikalt teel olnud saadetis on oma teekonnal märjaks saanud ning läbi vettinud. Sel puhul on tõenäoliselt tegemist juhtumiga, kus pakk on lennuväljal lennukile laadimisel saanud niiskuskahjustusi.

Seotud lood:

„Kui saadetis on seetõttu tõsiselt kahjustada saanud, tuleks vastava kaebusega pöörduda saatja poole,“ selgitas Saul. Tema sõnul pöördub saatja (näiteks e-pood, kust kaup on tellitud) seejärel juba päritoluriigi posti poole ja esitab kahjunõude avalduse. Hüvitis makstakse saatjale, kel on omakorda õigus loovuta kompensatsioon saaja kasuks või hüvitada saajale saadetise väärtus.

Omniva sõnul tasub Hiina saadetiste kiiremaks kättesaamiseks need võimalusel pakiautomaati tellida. Ettevõte pakub üheeurose lisatasu eest võimalust Hiina suurimast veebipoest Aliexpress tellida pakid otse pakiautomaati. Ettevõtte kinnitusel jõuavad Eestisse pakid igal juhul sama kiiresti, kuid valides postkontori asemel pakiautomaadi, on transport sorteerimiskeskusest ning teavitamine paki saabumisest märgatavalt kiiremad. Teenuse kasutamiseks tuleb end registreerida Omniva kodulehel, kust leiab ühtlasi juhendi, kuidas oma kaubad pakiautomaati tellida.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias