Petturid püüavad taaraautomaate paberirullidega üle kavaldada

 (61)
Petturid püüavad taaraautomaate paberirullidega üle kavaldada
Foto: Andres Putting

Kasuliku toimetuseni jõudis vihje selle kohta, et kelmid püüavad taaraautomaate paberist pudelitega petta ja on selle tegevusega taskusse kena kopika pistnud. Pandiautomaadi esindaja kinnitab juhtunut, ent sõnab, et tänaseks on kõik pakendiautomaadid petturikindlaks teinud.

Toimetusega vestelnud allika sõnul kasutavad petturid ära automaatide nõrkust ning üritavad seda üle kavaldada, lastes automaadist läbi paberist pudelitaolisi rulle, millele on kleebitud triipkood.

Eesti Pandipakend OÜ juhatuse liige Kaupo Karbaga kinnitas, viimase kvartali jooksul hakkasid tõepoolest Pandipakendi keskusesse ilmuma paberist valekoodiga pudelid.

Karba sõnul oli pettuse eest vastutav üks kindel grupp inimesi ning paari nädala jooksul sai Pakendikeskus neile turvakaamerate lindistusi jälgides jälile ja nüüd on kelmidele juba süüdistus esitatud.

Viga oli üht kindlat tüüpi masinates, mis on nüüdseks koostöös tootjaga ära parandatud. Karba rõhutas, et selline pettus ei jää kunagi saladuseks, sest nii taarapunktide läheduses kui ka kassades, kus raha välja võetakse, on reeglina üleval ka turvakaamerad, mis petiste tegevuse lindile püüavad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias