Piimatööstuse juht: võipaanika taandub, aga hind ei lange

 (33)
Piimatööstuse juht: võipaanika taandub, aga hind ei lange
Foto: Sven Arbet

Vähe sellest, et või hind on viimase 1,5 aastaga tõusnud ligi kolm korda, on selle valik poeriiulitel ahtaks jäänud. Piimatööstuse juht soovitab aga “võipaanikast” üle olla.

Saaremaa Piimatööstuse juht Ülo Kivine ütles, et neil on või tootmiskogused praegu kui mitte samad, siis isegi pisut suuremad kui eelmisel aastal. “Kuhu või kaob? Ma rahustaks kõiki, kindlasti ei saa öelda, et on võikriis, pigem on tegemist mitmete asjaolude kokkulangemisega,” nentis ta ajalehele Saarte Hääl.

See on Kivise sõnul tõsi, et maailmas on või tarbimine kasvanud. Seda eelkõige tervislikkusele rõhudes ja ka seetõttu, et paljud toidutööstused on hakanud taimse rasva asemel kasutama loomset rasva. “See on võihinnad kohutavalt äkki üles löönud, see on küll tõsi,” tunnistas ta.

Tööstuse juht nõustus ka, et viimaste päevade kajastuste tõttu on kindlasti tekkinud teatav paanika. “25–30 aastat tagasi oli või üks põhitoiduaine ja vanemad inimesed võib-olla mäletavad, et ka siis oli defitsiite ja auke,” kõneles Kivine. Nõnda on mingi psühholoogiline moment pannud inimesi nüüdki poes rohkem võid ostma ja ette varuma. “Aga mina ütlen küll, et varumiseks pole põhjust,” lisas ta. “Või ei ole otsa lõppenud, arvestada tuleb lihtsalt mõnevõrra kõrgema hinnaga.”

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias