Rimi paneb jõuluõhtul kõik kauplused oluliselt varem kinni ja annab töötajatele võimaluse peredega olla

 (52)
Hiiu Rimi avamine
Rimi kauplus Hiiul. Tavapäraselt on suurem osa Rimi poode avatud kuni 22.00.Foto: Ilmar Saabas

Rimi sulgeb 24. detsembril kõik kauplused juba kell 18.00, et töötajad saaksid pühad veeta oma lähedastega. Lahtiolekuaegades tulevad muudatused ka aastavahetusel.

„Poleemika selle ümber, kas toidukauplused peaksid olema jõulude ning aastavahetuse ajal vähem lahti või üldse suletud, on kestnud Eestis aastaid," sõnas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe.

„Rimi vaatab täna kõigis oma tegevustes selgelt Põhjamaade suunas ning võtsime vastu otsuse anda oma teenindajaile 24. detsembril vaba õhtu. Põhjamaades ning mitmetes teistes Euroopa riikides on kaupluste varasem sulgemine jõuluõhtul tavapärane," rääkis Padumäe.

Padumäe lisas, et on valdkondi, kus pühade puhul tööd katkestada ei saa, kuid ostlemine on miski, mida saab ette planeerida.

„Pühadeaegsed töögraafikud pannakse paika aegsasti, et kõik jääksid rahule. Kuna pühade ajal makstakse teenindajaile kahekordset töötasu, siis alati on neid, kes soovivad neil päevadel töötada," lisas Padumäe.

Muudatusi Rimi kaupluste lahtiolekuaegades planeeritakse ka aastavahetuseks. Rimi pakub Eestis tööd kokku ligi 2700 inimesele.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias