Saaremaa ja Hiiumaa liinidel muutuvad sõiduplaanid

 (8)
6KN10JUL07S43.jpg
FOTO: KRISTO NURMIS

Seoses Saaremaa Rallyga muutuvad oktoobrikuus parvlaevade sõiduplaanid Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel.

Muutus on tingitud sellest, et Saaremaa Rally ajaks peab TS Laevad viima täiendava võimsuse Virtsu- Kuivastu liinile, et teenindada mõne päeva jooksul saartele tulevaid ja lahkuvaid rallyfänne. TS Laevad lisab kokkuleppel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga oktoobris nii Virtsu-Kuivastu kui ka Heltermaa-Rohuküla liinile 40 lisareisi.

Nii Saarema kui Hiiumaa liinil sõidab üks laev varem väljakuulutatud graafiku alusel, ajutiselt muutuvad teise laeva reisid ja asetus. See tähendab, et hüppeliseks Saaremaa Rally külaliste voo kasvuks Saaremaa Rally ajal siirdub St. Ola Hiiumaalt neljaks päevaks Saaremaale, Hiiumaa liinil liikleb sel nädalavahetusel Harilaid.

Virtsu-Kuivastu liinil sõidab parvlaev Hiiumaa varem väljakuulutatud graafiku alusel. Teise laevana teenindab enamikel päevadel liini parvlaev Harilaid. Saaremaa ralli ajaks ehk oktoobrikuu teiseks nädalavahetuseks on planeeritud Harilaiu asemel kasutada märksa suuremat parvlaeva St.Ola, et vähendada pikkade laevajärjekordade tekkimise ohtu. Virtsu-Kuivastu liinil kasutatakse ralli ajal maksimaalselt laevade ressurssi reiside teostamiseks.

Rohuküla-Heltermaa liinil sõidab varem väljakuulutatud graafiku alusel parvlaev Regula ning enamusel oktoobrikuu päevadel teise laevana St. Ola. Oktoobrikuu teisel nädalavahetusel asendab parvlaeva St. Ola parvlaev Harilaid. Rohuküla-Heltermaa liinile on lisatud nädalavahetuseks 6 väljumist Rohukülast ja 6 väljumist Heltermaalt.

Ühtlasi arvestati muudatuste tegemisel sõiduplaanides ka asenduslaevade täpsustatud kiirustega ülesõidul.

Kõikide muudatustega on võimalik tutvuda praamid.ee veebilehel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias