Sahinad: prantslaste hiiglaslik toidupoodide kett plaanib Eestis kanda kinnitada

 (58)
Lipo uued poeruumid
Foto on illustratiivne.Foto: Hendrik Osula

Lisaks uuele tulijale Lidlile plaanib sahinate põhjal Eesti turule siseneda hiiglaslik Prantsuse jaekett Auchan.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja asetäitja Katrin Tasa rääkis Vikerhommiku saates, et lisaks Lidli tulekule Eesti turule on olnud kuulda ka teistest tegijatest. "On olnud mingid sahinad, et Prantsuse kaubanduskett Auchan plaanib Eestisse tulla. Aga nende puhul ei ole mitte midagi nii konkreetset kui Lidliga" rääkis Tasa.

Tasa lisas, et konkurentsiametile ametlikult enda plaanidest teatanud nad ei ole ja seda kohustust ka otseselt ei ole.

Rahageenius uuris erinevatelt jaekettide turuga kursis olevatelt isikutelt, kas Auchanil on tõesti Eestiga mingit sorti plaanid ning sai kinnitust, et sellised jutud on tõepoolest liikvel.

Kuulduste kohaselt on Auchan huvi tundnud kogu Balti riikide turu vastu. Vastupidiselt Lidlile ei hakka nad aga siin poode ehitama, vaid plaanivad ilmselt ära osta mõne juba Baltimaades tegutseva jaeketi.

Üheks potentsiaalseks kandidaadiks pakutakse jaekettide turul Maximat, kelle kohta käivad jutud, et Baltimaade poeketti ehitatakse selleks, et see mõnele suuremale Lääne tegijale maha müüja.

Seotud lood:

Loe pikemalt refereeritud artiklit Geeniusest.

Auchan on rahvusvaheline Prantsuse jaekett, mis on maailmas suuruselt 35. tööandja. Kokku on ettevõttel üle maailma 4084 kauplust. Kett tegutseb Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias, Luksemburgis, Portugalis, Poolas, Rumeenias, Ungaris, Venemaal, Ukrainas, Hiinas, Taiwanis ja Vietnamis. Ettevõtte käive oli eelmisel aastal ligi 50 miljardit.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias