See igapäevasele toidulauale kuuluv tervisetoit sisaldab rohkem soola kui kartulikrõpsud

 (45)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Mitmed tänapäeva haigused saavad sellest alguse, et inimesed söövad liiga palju soola ja liiga palju suhkrut. Ent täpselt nagu suhkru puhul on võimalik välja tuua mitmeid n-ö tervisetoite, mis sisaldavad liiga palju "valget surma", on tegelikult ka väga palju tervisetoite, kus on liiga palju soola, et olla päriselt tervislik.

Värske uuringu järgi sisaldab meie igapäevane leib palju varjatud soola, kirjutab News.com.au. Austraalia terviseinstituut uuris 1439 saia- ja leivatoodet aastatel 2010-2017 ning leidis, et mitme leiva puhul sisaldub juba kahes viilus rohkem kui kolmandiku terve päeva jooksul tarbitavast soovitatavast soolakogusest. Seda on kaks korda enam kui ühes serveeringus meresoolaga maitsestatud kartulikrõpsudes.

Soolakogus, mida meie keha päeva jooksul vajab, on tegelikult väike: ülemine soovituslik piir on 2300 mg naatriumi või 6 g soola (naatriumkloriidi), mis on umbes üks teelusikatäis, päeva jooksul

Uuringust tuli küll välja, et kuigi viimase seitsme aasta jooksul on mõne leiva soolasisaldus langenud 10 protsendi võrra, seisneb põhiline probleem neis leibades, mida inimesed peavad "tervislikeks". N-ö terviseleibades, näiteks soodataignast või täisterajahust küpsetatud leibades, on oluliselt rohkem soola kui valges saias.

Uuringu koostajate sõnul on oluline olla teadlik päevasest sissesöödavast soolakogusest, kuna liigne sool põhjustab vererõhu tõusu ja erinevate südamehaiguste teket. Eriti tähelepanelikult tuleks uurida täisterasaiade ja -leibade etikette, kuna just need tooted võivad olla kõige salakavalamad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias