Sinu külmik valetab: mitu kraadi peaks tegelikult külmkapis olema, et toit kaua värske püsiks?

 (26)
Sinu külmik valetab: mitu kraadi peaks tegelikult külmkapis olema, et toit kaua värske püsiks?
Foto: Vida Press

Et toit külmkapis võimalikult kaua värske püsiks – et salatile ei tekiks jääkristalle või et bakterid ei paljuneks soojemates kohtades – peaks temperatuur olema sätitud 3 kraadi peale. Sügavkülma puhul peaks temperatuur olema -18 kraadi.

Mõistlik samm oleks oma külmkapp just nende temperatuuride peale seadistada, soovitab Consumer Reports.

Paljudel külmkappidel võimaldavad temperatuuri regulaatorid valida n-ö külmatasemete vahel ning kirjas pole, millist temperatuuri need täpselt esindavad.

Näiteks on kasutusel ühest viieni numbrid, kus üks on kõige külmem ja viis soojem. Isegi kui kasutusel on digitaalsed kontrollpaneelid, mis võimaldavad komatäpsusega temperatuuri valida, ei vasta need tihti tegelikkusele.

Temperatuuri mõõtmiseks külmkappides kasutas Consumer Reports ülitäpseid mõõtmisvahendeid, seega tasub nende soovitusi tõsiselt võtta.

Parim kodune abimees oleks nende temperatuurideni jõudmiseks osta külmkapi termomeeter.

Nii saad läbi viia oma eksperimendi ja testida, kas temperatuuri seadistavad nupud ka tegelikkusele vastavatele numbritele viitavad. Külmkapi termomeetriga saavutad selle, et saad sisekliima täpseks ning toit, mis külmkapis on, püsib kauem värske, maitsev ja ka tervislik.
Proovi järele!

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias