Solaris võtab suuna kaubanduskeskuselt kultuurimajale

 (8)
Solaris-pressituur
Foto: Andres Putting

Ajal, kui Tallinnasse on kerkimas mitmeid uusi kaubanduskeskusi, liigub südalinnas asuv Solarise keskus tagasi juurte juurde.

„Asetame rõhu rohkem kultuurimaja ja vähem kaubanduskeskuse poole. Ostlemine sealt ei kao, aga tooni hakkavad andma sisu, kultuur ja meelelahutus,“ ütles Solaris keskuse juhatuse liige Jaanus Juss.

„Soovime luua Solarisest moodsa ja maitseka keskuse, kus sooviksime ka ise meeleldi aega veeta, vastavalt ootustele, mida seab meile juba rahvusooperi, välisministeeriumi ja NO99 teatri vahetu lähedus kesklinna nähtavaimas asukohas,“ märkis Juss ja lisas, et nende visiooni järgi võiks Solarisest saada keskus, kus leiaksid endale peatuspaiga ja tugipunkti nii Tallinna olulised kultuurifestivalid kui kontserdid, filmid ja näitused.

Kui ka praegu asuvad keskuses suur kontserdimaja, väärtfilmikino, kobarkino ja erinevad söögi- ja ajaveetmiskohad, on Jussi sõnul Solaris oma olemuselt veidi killustunud. „Tulevikus joonistuvad erinevad funktsioonid reljeefsemalt välja, tõstes esile keskuse tugevusi ja unikaalsust – aga see võtab aega,“ selgitas ta. Algus selles suunas on tehtud, Solaris võõrustab sel aastal PÖFFi.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias