SUUR POEKOTIVÕRDLUS: Millises poes küsitakse kilekottide eest kõrgeimat hinda? Kus on paberkott eriti kallis?

 (54)
SUUR POEKOTIVÕRDLUS: Millises poes küsitakse kilekottide eest kõrgeimat hinda? Kus on paberkott eriti kallis?
Rimi poodides on väikesed kilekotid veel kassades saadaval.Foto: Delfi Kasulik

Kasulik vaatas suuremate poodide kilekotihinnad üle ning selgus, et kõrgeimat hinda tuleb maksta Rimi ja Selveri poodides. Neis maksab tavaline kilekott 19 senti. Et näitlikustada hinnatõusu ajas, siis nimetatud summa võrdub kuus aastat tagasi kehtinud Eesti kroonidesse ümberarvutatult 3 krooniga. Kalleim paberkott on aga Prismas - 25 senti.

Rimi on sageli sõna võtnud keskkonna sõbralikkuse teemal ning viinud läbi mitmeid aktsioone, kus tarbijaid "harjutati" paberkottidega puuviljaosakonnas. Ka tutvustati teist alternatiivi õhukestele kilekottidele - puuviljavõrke. Paberkott on Rimis juba pikka aega odavam kui kilekott, makstes vaid 10 senti. Kilekott seevastu on kalleim - 19 senti.

Kilekott maksab Rimis 19 senti, ostukott 1,99 eurot. Paberkoti eest tuleb Rimis välja käia vaid 10 senti. Foto: Delfi Kasulik
Seotud lood:

Tänase uudise valguses, et kassadest kliendile vabalt kättesaadavate õhukeste kilekottide eemaldamise algatusega liitusid ABC Supermarkets, Aldar Eesti, COOP, Maxima, Prisma, Rimi ja Selver ning Kaubamaja ja Stockmann, vaatasime ka seda, kui paljud poed on juba tänseks õhukesed kilekotid kassadest eemaldanud. Rimis olid need veel alles.

Selveris maksab kilekott nagu Rimiski 19 senti. Ostukott 69 ja paberkott 15 senti. Foto: Delfi Kasulik

Selveri kile- ja paberkotipoliitika on võrreldav Rimi omaga. Küll on siin paberkotid 5 senti kallimad, kuid siiski odavamad kui kilekotid. Samas on Selver vähemalt tänase vaatepildiga Lasnamäel asuvast Mustakivi Selveri kassadest õhukesed kilekotid ära koristanud.

Selveri kassadest on ühekordsete kilekottide rullid ära koristatud. Foto: Delfi Kasulik

Prismas on ostukottide valik suur ja lai. Valikus on mitmeid mitmekordseks kasutamiseks mõeldud kaubakotte kui ka kile- ja paberkotid. Paberkottide hinnatase on aga vaieldamatult kõrgeim Eestis - maksta tuleb suisa 25 senti, et enda keskkonna sõbralikkust üles näidata. Kilekottide hind on aga 15 senti.

Prisma kilekoti hinnaks on 15 senti, paberkott aga eriti kallis - 25 senti. Ostukotte on erinevas suuruses ja materjalivalikus ning hinnad varieeruvad 75 sendist kuni 1 euroni. Foto: Delfi Kasulik

Ühekordsed kilekotid Prisma kassades on jätkuvalt saadaval.

Ühekordsed kilekotid olid Prisma kassades täna veel saadaval. Foto: Delfi Kasulik

Coopi poes Maksimarketis maksab kilekott ja paberkott täpselt üht ja sama hinda - 15 senti. ostukoti eest tuleb aga välja käia 1,69 eurot.

Maksimarketis maksab kilekott 15 senti, ostukott 1,69 ning paberkott sarnaselt kilekotile 15 senti. Foto: Delfi Kasulik

Maksimarketi kassades klientide käehaarde ulatusse ühekordseid kilekotte paigutatud pole. Küll aga asusid need samad ühekordsed kilekotid kassiiride selja taga (küllap kauba skaneerimise käigus mõnede kaubaartiklite teistest eraldamiseks - näiteks piimatoodete või pesu).

Maksimarketi kassades täna ühekordsete kilekottide rulle ei paistnud. Foto: Delfi Kasulik

Maximas on saadaval kaht sorti kilekotte - tavasuurusest väiksemad, mille hind on 8 senti ning siis normaalsuuruses kilekott nagu igal pool mujalgi, mille hind on 15 senti. Paberkotte Maximas Kasulik ei silmanud.

Väike kilekott maksab Maximas vaid 8 senti, tavasuuruses 15 senti. Foto: Delfi Kasulik

Seevastu on ühekordsete kilekottide haaramine kassas tehtud eriti mugavaks.

Maxima kassades on ühekordsed õhukesed kilekotid jätkuvalt saadaval. Nende käepärasemaks võtmiseks on kasutusel lausa eraldi hoidja. Foto: Delfi Kasulik

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias