Swedbank paigaldas väikestesse asulatesse esimesed uued sularahaautomaadid

 (9)
Sularahaautomaat
Foto: Tanel Meos

Swedbank paigaldas sularaha väljamakse automaadid kahte uude kohta - Võsule ja Tõstamaale. Lisaks alustas oktoobri lõpus tööd ka Paldiski sularaha sisse- ja väljamakse automaat ning lähiajal paigaldab pank üle Eesti veel neli uut mõlema funktsiooniga masinat.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ulla Ilissoni sõnul on sularaha kättesaadavuse tõstmine hajaasustusega piirkondades paljude inimeste jaoks väga vajalik. „Kui hakkasime otsima erinevate maapiirkondade jaoks sobivaid sularahalahendusi, leidsime, et mitmesse kohta oleks mõistlik paigaldada sularahaautomaat. Nüüd olemegi jõudnud nii kaugele, et kolm esimest masinat on paigas ja töötavad," märkis Ilisson.

„Oleme tänulikud ja tervitame igati Swedbanki sularahaautomaadi paigaldamist Võsule. Pärast vahepeal tekkinud teadmatust olemasoleva SEB sularahaautomaadi saatuse osas on Võsu piirkonna inimestel nüüd võimalus valida kahe sularahaautomaadi vahel," sõnas Vihula vallavanem Annes Naan.

Tõstamaa vallavanema Toomas Rõhu sõnul on sularahaautomaadi vajadusest Tõstamaal räägitud aastaid aga pangad ei tahtnud selles osas kuidagi vedu võtta.

„Kuigi täna tehakse palju ära internetipangas, pole sularahavajadus siiski kadunud ja seda nii kohalike kui ka külaliste jaoks. Kui kohalikud oskasid arvestada, et lähim sularahaautomaat 50 km kaugusel Pärnus või kaks korda kuus pangabussis, siis külalised ja turistid olid siin mõnikord päris hädas. Tänu Swedbankile on nüüd probleem lahenenud," rõõmustas Rõhu.

Mitu uut sularaha sisse- ja väljamakse automaati on paigaldamise ootel ning plaani järgi saavad need tööd tehtud veel selle aasta jooksu. „Paigaldame need veel Kundasse, Otepääle, Kilingi-Nõmmele ning Vändrasse," lubas Ulla Ilisson.

Võsu sularahaautomaat asub kauplus „Meie" pinnal (Mere pst 67) ning on klientidele kättesaadav ööpäevaringselt. Tõstamaa sularahaautomaadi leiab Tõstamaa päästekomando hoone juurest (Pärnu mnt 2a) ning ka sellele automaadile on klientidel ööpäevaringselt ligipääs. Paldiski sularahaautomaat töötab alates 29.oktoobrist ning asub Paldiski Konsumis (Rae 38).

Võsul hakkab Swedbank pakkuma pangabussi asemel ka nõustajateenust. Kliendinõustaja võtab kliente vastu korra kuus Vihula vallamajas. Tema esimene vastuvõtt on 20. novembril kella 12-14.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias