Taas on võimalus aidata vaesuses elavaid peresid toidukogumispäevade raames

 (8)
Toidupanga toidukogumispäev Sikupilli Prismas
Toidupanga toidukogumispäev Sikupilli PrismasFoto: Rauno Volmar

Sellel reedel ja laupäeval- 16. ja 17. oktoobril- on igaühel taas võimalus toetada kohalikke vaesuses elavaid lastega peresid Toidupanga toidukogumispäevade raames.

Kõigi 14-ne Eestis tegutseva toidupanga vabatahtlikud on kohal piirkonna kauplustes, mida sel korral leiab 19 linnas ja 38 kaupluses.

Toidupanga vabatahtlikud tunneb ära punaste põllede järgi ning nad jagavad toidukogumispäevade ajal kauplusekülastajatele infot ning võtavad vastu Toidupanga jaoks ostetud toidukauba. Tegutsetakse kella 12–st kuni 18-ni, kuigi paaris kaupluses alustatakse veidi varem. Samuti on erisusi päevades (nimekiri leitav all pool).

Kuupäevade valik pole juhuslik: samadele kuupäevadele langevad kaks toidupankade jaoks märgilist tähtpäeva. 16. oktoober on rahvusvaheline toidupäev ja 17. oktoober rahvusvaheline vaesuse vastu võitlemise päev, seega toidukogumispäevad on ajastatud vägagi sümboolsele ajale kuust.

„Nii toidu raiskamise probleem kui ka vaesus on meie ühiskonnas mõlemad päris valulikud teemad. Inimesed kogevad raskusi üksinda, aga muutus algab üldisest tähelepanust ja märkamisest,“ nendib Toidupanga kommunikatsioonijuht Nele Hendrikson.

Hendrikson selgitas, et tähelepanu osutamisest ja märkamisest annab aimu kasvõi näiteks see, et Tallinnas on sellel korral üllatavalt palju ettevõtteid ja organisatsioone oma meeskondadega osalemas. "On vanu tegijaid, aga eriti palju on uusi. Debüüdi teevad Sõpruse kino inimesed ja tarmukas MyFitnessi meeskond. Kodanikuühiskonna Sihtkapital ehk KÜSK on Toidupanga aitamise tõsiselt ette võtnud. Esimeste hulgas registreerus taas Briti suursaadik koos oma tiimiga ning nad on endaga kaasa kutsunud ka Briti-Eesti kaubanduskoja inimesed. Samuti pidasid oma lubadust appi tulla vastloodud venekeelse kanali ETV+ hommikuprogrammi saatejuhid," loetles Hendrikson uusi osalejaid ja tõdes, et nende lisandumine on ütlemata tore.

Seotud lood:

„See on kõige lihtsam viis aidata, sest Toidupank on toidukogumispäevade nädalavahetustel seal, kus saavad kokku inimesed ja toidukaup ehk siis poodides. Kõik on mugav ja igaüks saab panustada täpselt nii palju, kui on talle jõukohane,“ selgitas Hendrikson toidukogumispäevade toimimist.

Kokku osaleb 38 kauplust 19 erinevas linnas:
Haapsalu Rannarootsi Selver
Jõgeva Kaubahalli Konsum
Jõhvi Rimi
Kuressaare Rimi – vaid 17. okt
Kuressaare Kihelkonna Säästumarket – vaid 16. okt
Kuressaare Saare Selver – vaid 17. okt
Mustvee Konsum
Narva Prisma – vaid 16. okt
Otepää Konsum
Paide Maksimarket – vaid 17. okt
Põltsamaa Selver
Põlva Selver
Pärnu Kaubamajaka Rimi
Pärnu Maksimarket
Pärnu Ülejõe Selver
Pärnu Suurejõe Selver
Rakvere Krooni Selver
Rakvere Põhjakeskuse Rimi
Rakvere Vaala keskuse Maksimarket
Tallinna Laagri Maksimarket
Tallinna Lasnamäe Prisma
Tallinna Mustika Prisma
Tallinna Rocca al Mare Prisma
Tallinna Raudalu Konsum
Tallinna Ülemiste Rimi
Tallinna Postimaja Rimi – esimest korda ja vaid 16. okt
Tallinna Soo tn Rimi
Tallinna Viimsi Rimi – esimest korda
Tartu Rebase Rimi
Tartu Lõunakeskuse Rimi
Tõrva Kevade pood
Türi Konsum – vaid 17. okt
Valga Rimi
Viljandi Centrumi Selver – vaid 17. okt
Viljandi Maksimarket
Viljandi Uku Keskuse Rimi – vaid 16. okt
Võru Rimi
Võru Vilja Selver – vaid 16. okt

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias