Tallinna trammiliikluses on oodata veelgi suuremaid arenguid

 (64)
Trammid kesklinnas
Foto: Andres Putting

Tallinna erinevatest arengukavadest võib leida mitmeid ideid sellest, kui kaugele tulevikus trammiliiklus pealinnas arendada võiks. Plaanide seast võib leida kaks pikka idasuunalist trammiharu - Laagna teel ehk Lasnamäe kanalis kulgeva ning Pirita teelt Viimsisse kulgeva haru.

Kuna eeloleval aastal seisab ees Tallinna ühe olulisema tuiksoone - Russalka ristmiku ja Reidi tee ehitus - siis uurisime ministeeriumilt, kas ristmiku projekteerimisel on seesuguste tulevikuperspektiividega arvestatud.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõunik Mihkel Loide ütles Delfi Kasulikule et Russalka ristmiku planeerimisel on arvestatud trammi tagasipööramise võimalusega Narva maantee ja mere vahelisest koridorist, aga mitte pikendusega Pirita teele.

„Meile teadaolevalt ei ole Tallinna linnavalitsusel nähtavas tulevikus teostatavat plaani rajada Pirita suunal trammiteeühendust," ütles Loide.

Viimaste aastatega on Tallinna trammiliikluses toimunud väga kiired arengud - renoveeritud on trammiteed Tondi ja Ülemiste suunal ning tänavapilti on ilmunud uued modernsed trammid. Pärast mitmekümneaastast pausi on alustatud esimest korda uue trammilõigu ehitustöödega.

Tallinna lennujaama kulgev trammitee peaks tunnelisse suunduma juba 2017. aastal. Nii on varem öelnud Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd. „See on esialgu plaan, mille kohta rohkem kindlat infot pole. See ei ole ainuüksi linna projekt, vaid siin on seotud nii linn kui majandus- ja kommunikatsiooniministeerium," selgitas Mänd tänavu juulis.

Seotud lood:

Lennujaama haru oleks seega esimene samm Tallinna trammiliiklust füüsiliselt edasi arendada. Kuid see pole sugugi mitte viimane plaan.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõuniku Mihkel Loide sõnul on konkreetseid arutelusid sel teemal veelgi olnud. „Räägitud on Kopli suuna rekonstrueerimisest ning teoreetiliselt ka võrgu pikendamisest Järveni," märkis ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias