Täna stardib Tallinnast Varssavisse esimene FlixBusi buss

 (11)
Täna stardib Tallinnast Varssavisse esimene FlixBusi buss
FlixBusi bussidPressimaterjalid

16. Juulil kell 15.00 stardib Tallinna Bussijaamast esimene FlixBusi buss suunal Tallinn Varssavi.

FlixBus, Euroopa juhtiv linnadevaheline bussioperaator avalikustas 8. juulil Baltikumi laienemise plaanid. Ettevõtte pikaajaline strateegia on Baltikumis panna alus kõige võimekamale kaugliinile Eesti, Läti ja Leedu vahel. FlixBus liidab Baltikumi Poola ja Saksmaa kaudu Euroopa suurima bussireisivõrgustikuga. Saksamaale sõitmiseks tuleb esialgu sõita Varssavisse.

FlixBusi uued liinid väljuvad Tallinnast, Riiast, Vilniusest ja Kaunasest. Sihtkohtade seas on nii Varssavi kui ka Berliin.

Seotud lood:

Michał Leman, FlixBusi tegevjuht Poolas, Ukrainas ja Baltikumis kommenteeri: “Olen südamest õnnelik, et peale mitmeid ettevalmistavaid kuid ja pandeemiast tingitud viivitust, saame lõpuks jätkata plaanidega Eestis, Lätis ja Leedus. Oleme tänulikud, et moodustame osa Balti mullist, kus vaba reisimine taastati esimeste seas Euroopas. See on Baltikumi inimeste vastutustundlikku käitumise tulemus – avasime uued liinid reisijatest lähtuvalt, kõiki ohutusnõudeid silmas pidades."

Stardipakkumine koosneb kokku 19 sihtkohast. FlixBusi mugav integreeritud piletisüsteem pakub reisijatele Baltimaadest lihtsa ligipääsu rohkem kui 100 sihtkohta, Varssavist edasi teistesse Poola linnadesse ning Lääne- ja Lõuna-Euroopasse.

Täiendavad ohutusmeetmed bussides

FlixBus on rakendanud mitmeid ettevaatusabinõusid ja täiendanud reisijatele mõeldud ohutuseeskirju, et järgida vajalikke hügieeninõudeid.

Nõuete hulgas on näiteks:

  • Reisijate kohustus katta bussi sisenedes ja sõidu ajal suu ja nina (kehtib ka juhtidele);
  • Kontaktivaba piletisüsteem ja dokumendikontroll bussi sisenemisel;
  • Reisijate kohustus desinfitseerida käed bussi sisenemisel (kätepuhastusvahendite olemasolu garanteeritud vedaja poolt);
  • Bussi sisenemine vaid tagaukse kaudu;
  • 2-meetrise distantsi hoidmine bussi sisenemisel;
  • Professionaalne ja põhjalik sõidukite desinfitseerimine pärast igat reisi.
  • FlixBus palub kõigil reisijatel jälgida hoolikalt oma tervist ja reisida ainult tervena. Lisaks ülalnimetatud reeglitele on reisijad kohustatud järgima kohalikke seadusi ja ennetusmeetmeid, mis on kehtestatud riigis, kus nad asuvad.

Lisateave: kriis.ee

Siit leiab jooksvat infot FlixBusi uuenduste kohta.

Piletite broneerimisest

Piletid nii FlixBusi uutele Balti liinidele kui ka otseühendustele erinevatesse Euroopa riikidesse on saadaval veebisaidil https://www.flixbus.ee/, FlixBus äpi kaudu või enam kui 30 000 müügiesinduses üle Euroopa, mille hulka kuuluvad juba ka 14 müügipunkti Baltimaades - Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kaunases.

Pileti tühistamine või ümberbroneerimine on võimalik 15 minutit enne reisi algust. Pagasi eest lisaraha ei nõuta ning reisipileteid pole vaja välja printida, registreerida saab ka QR-koodi kaudu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias